Connect with us

Świat

Koronawirus w USA. Środek do dezynfekcji rąk zabił 17 osób

Published

on

W jednym przypadku jest 44-letni mężczyzna, który stracił wzrok po wypiciu na wiosnę metanolu w środku do dezynfekcji rąk. Według toksykologów w maju i czerwcu substancję tę zatruło kolejnych pięć osób dorosłych.

Pomimo niepokojącej liczby zgonów i doniesień o chorobach lub urazach, Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków nie ma uprawnień, aby zmusić rynek do wycofania leków dostępnych bez recepty, takich jak produkty do higieny rąk.

Koronawirus w USA

W Stanach Zjednoczonych na COVID-19 cierpi 7 milionów 419 033 osób. Wczesną jesienią sytuacja epidemiologiczna w USA pogorszyła się. W piątek ponad 54 tys. nowe przypadki zakażeń koronawirusem. To najwyższa liczba od 14 sierpnia.

Liczba wykrywalności dziennie wzrasta w 21 stanach. W Wisconsin, zamieszkałym przez ponad 5 milionów ludzi, w sobotę ponownie ustanowiono dzienny rekord – potwierdzono tam 2892 infekcje.

Gubernator stanu Tony Evers powiedział, że trzeba „wrócić do podstaw”. – Rosnące liczby w naszym stanie nie oznaczają, że maski nie działają. Cały czas udowadniają to, co mówimy – maski działają tylko wtedy, gdy wszyscy je noszą – powiedział

Źródło: nypost.com, PAP

READ  Amerykańskie bombowce przelatują nad Dubrownikiem na Bałkanach jako pokaz poparcia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.