Connect with us

Nauka

Koronawirus w Oregonie: 277 przypadków wiadomości, 4 zgony

Published

on

Liczba przypadków koronawirusa w Oregonie wzrosła o 277 nowych potwierdzonych i przypuszczalnych przypadków, ogłosił w sobotę Oregon Health Authority, dzień po największej odnotowanej jednodniowej liczbie nowych przypadków od początku pandemii. Stan przyćmił obecnie łącznie 32 500 przypadków.

Hrabstwo Lane, czwarte pod względem liczby ludności miasto w stanie Oregon, miało najwięcej nowych przypadków ze wszystkich hrabstw z liczbą 44. Hrabstwo Multnomah, największe w stanie, było drugie z 33.

Urzędnicy zdrowia publicznego ostrzegli w piątek, że liczba przypadków w rejonie Eugene, największego miasta hrabstwa Lane, rośnie, częściowo z powodu spotkań studentów. University of Oregon podał, że w tym tygodniu 37 studentów mieszkających poza kampusem uzyskało wynik pozytywny.

Gdzie nowe przypadki są według hrabstw: Baker (2), Benton (1), Clackamas (24), Columbia (3), Coos (4), Crook (1), Deschutes (16), Douglas (4), Hood River (3), Jackson (16) , Jefferson (5), Josephine (1), Lane (44), Lincoln (3), Linn (12), Malheur (8), Marion (31), Multnomah (33), Polk (7), Umatilla (14) , Union (3), Wallowa (2), Wasco (7), Washington (31) i Yamhill (2).

Nowe ofiary śmiertelne: 543. zgon z powodu COVID-19 w Oregonie to 77-letnia kobieta w hrabstwie Marion z nieokreślonymi schorzeniami. Wynik testu był pozytywny 15 sierpnia i zmarła 23 września w Portland Adventist Medical Center.

544. zgon z powodu COVID-19 w Oregonie to 44-letnia kobieta z hrabstwa Malheur. Wynik testu był pozytywny 21 września i zmarła 25 września. Urzędnicy nadal potwierdzają miejsce jej śmierci i czy miała jakieś schorzenia.

545. zgon z powodu COVID-19 w Oregonie to 84-letnia kobieta w hrabstwie Washington z nieokreślonymi schorzeniami. Wynik testu był pozytywny 22 września i zmarła 24 września w swoim domu.

546. zgon z powodu COVID-19 w Oregonie to 75-letni mężczyzna w hrabstwie Marion z nieokreślonymi schorzeniami. Wynik testu był pozytywny 16 sierpnia i zmarł 24 września w szpitalu Salem.

READ  Wolf Theiss przeniesie się do Ponto Central

Kto jest w szpitalu: Stan zgłosił, że w piątek w szpitalu przebywało 139 mieszkańców Oregonu z potwierdzonymi zakażeniami koronawirusem, tyle samo co poprzedniego dnia. Zaktualizowane dane nie zostały opublikowane w sobotę. Stan Oregon pozostaje znacznie poniżej swoich możliwości, mając do dyspozycji setki łóżek szpitalnych i wentylatorów.

Odkąd się zaczęło: Oregon zgłosił 32 581 potwierdzonych lub przypuszczalnych infekcji i 546 zgonów, co jest jednym z najniższych wyników w kraju. Do tej pory przebadano 636 090 mieszkańców Oregonu.

Kale Williams z The Oregonian / OregonLive przyczynił się do powstania tego raportu.

– K. Rambo

[email protected]

@k_rambo_

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *