Connect with us

Świat

Koronawirus w Czechach. Rząd czeski ogłosi dalsze ograniczenia

Published

on

W Czechach w niedzielę odnotowano 3104 pozytywne wyniki testu na koronawirusa; H. O około 1,5 tys. mniej niż dzień wcześniej – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Kolejne 22 osoby zmarły na COVID-19. Całkowita liczba zgonów wzrosła do 987. W poniedziałek rząd ma ogłosić dalsze ograniczenia.

Od 1 marca, kiedy zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia, w Czechach koronawirusem zostało zarażonych ponad 117 000 osób. Mniej niż połowa z nich wyzdrowiała.

W niedzielę zgłoszono 3104 przypadki zakażeń SARS-CoV-2. To o 1500 mniej przypadków infekcji niż dzień wcześniej.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w szpitalach przebywa obecnie 2106 pacjentów z COVID-19, z których 438 jest klasyfikowanych przez lekarzy jako poważne.

Koronawirus w CzechachPAP / EPA / MARTIN DIVISK

Ograniczenia dotyczące dokręcania

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd podjął w zeszłym tygodniu decyzję o zaostrzeniu środków powstrzymania epidemii od poniedziałku. Teatry, kina, muzea i galerie będą zamknięte przez dwa tygodnie. Festiwale, koncerty i prawie wszystkie imprezy sportowe są zabronione. Biura są otwarte tylko dwa dni w tygodniu. Wstrzymano wizyty w szpitalach i domach opieki. W uroczystościach kościelnych i nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

Rząd ogłosi w poniedziałek dalsze ograniczenia, które będą obowiązywać od środy.

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA / MARTIN DIVISK

READ  Brak lotów z Polski do 44 krajów. Nowa lista
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.