Connect with us

Świat

Koronawirus w Belgii. Zdecydowano o dalszych ograniczeniach

Published

on

Koronawirus w Belgii.  Zdecydowano o dalszych ograniczeniach

Belgia zaostrza system higieny i wprowadza dalsze ograniczenia ze względu na szybko rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Sytuacja w Belgii jest najgorsza w UE, występuje najwyższa liczba zakażeń na 100 000. Mieszkańcy – ponad 1600. Restrykcje, które wejdą w życie w poniedziałek (2 listopada), będą obowiązywały przez sześć tygodni do połowy grudnia.

Rząd federalny zaostrzył ograniczenia dotyczące kontaktów biznesowych i towarzyskich.

Premier Belgii Alexander De Croo powiedział na konferencji prasowej, że to ostatnia szansa Belgii. „Dążymy do większego zamknięcia kraju, aby zapobiec załamaniu się systemu opieki zdrowotnej, który znajduje się pod ogromną presją” – powiedział szef belgijskiego rządu.

Władze zdecydowały o zamknięciu zbędnych sklepów, takich jak sklepy odzieżowe czy sprzedaż artykułów gospodarstwa domowego. Otwarte są tylko sklepy spożywcze i apteki. Nie ma możliwości pójścia do kosmetyczki, fryzjera lub masażu. Zamknięto baseny i ogrody zoologiczne, parki wczasowe i kempingi. Bary i restauracje w hotelach muszą być zamknięte: można jeść tylko w pokoju.

Pogrzeby były ograniczone do 15 osób, a przyjęcia weselne były zabronione.

Rodziny mogą pozostawać w bliskim kontakcie bez konieczności oddalania się od tej samej osoby. Możesz spotkać do czterech osób na zewnątrz, zachować dystans i nosić maskę.

Nie ma jednak ograniczeń w poruszaniu się po Belgii, podróżowanie za granicę nie jest zalecane, ale granice pozostają otwarte.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki na milion mieszkańców

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *