Connect with us

Nauka

Koronawirus: Nowy Jork wykrywa pierwszy przypadek wariantu brytyjskiego, Kalifornia ujawnia inne zdarzenia – tak się stało

Published

on

Jim Pickard

Boris Johnson stanął w obliczu wezwań do większego wsparcia finansowego dla firm – zarówno ze strony grup biznesowych, jak i liderów związkowych – po ogłoszeniu najostrzejszego zestawu ograniczeń w Anglii od zeszłej wiosny.

Przesłanie premiera do ogółu społeczeństwa, aby pozostało w domu, ze szkołami zamkniętymi do połowy lutego, pojawiło się w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

Adam Marshall, dyrektor generalny Brytyjskiej Izby Handlowej, powiedział, że firmy zrozumieją, dlaczego Johnson czuł się zmuszony do działania.

„Ale będą zdumieni i rozczarowani, że nie ogłosił on dodatkowego wsparcia dla dotkniętych firm wraz z nowymi ograniczeniami” – powiedział.

Marshall powiedział, że dziesiątki tysięcy firm znajdują się już w niepewnej sytuacji i mają teraz do czynienia z okresem większych trudności, chyba że rząd „zintensyfikuje” wsparcie finansowe.

„Blokady ogłoszone dzisiaj w Anglii i Szkocji są poważnym ciosem dla naszych środowisk biznesowych w związku z utratą handlu w okresie świątecznym i niepewnością związaną z końcem okresu przejściowego Brexitu” – powiedział.

„Wydano miliardy, aby pomóc dobrym firmom przetrwać ten bezprecedensowy kryzys i ocalić miejsca pracy. Nie można dopuścić do upadku tych firm teraz, kiedy premiera szczepionki daje światło na końcu tego długiego tunelu. „

Roger Barker, dyrektor ds. Polityki w Instytucie Dyrektorów, powiedział, że Ministerstwo Skarbu powinno zwiększyć uznaniowy program koncesji dla władz lokalnych, aby pomóc firmom w trudnej sytuacji.

Zasugerował również, że rząd będzie musiał przedłużyć program wsparcia zatrudnienia – zwany „slack” – który zakończy się pod koniec marca.

„Istotne będzie również wygładzenie krawędzi klifu na podporze, która szybko zbliża się wiosną” – powiedział.

„Wiele firm nie będzie miało prawie żadnych szans na nabranie rozpędu przed końcem pierwszego kwartału, kiedy środki wsparcia zostaną ograniczone. Wskazania dotyczące wspierania i zachęcania do przyszłych polityk będą kluczowe dla dyrektorów do uwzględnienia ich w planach już teraz. „

READ  Aktualizacje na żywo Covid: mandaty, sprawy i wiadomości o wariantach

Frances O’Grady, sekretarz generalna Kongresu Związków Zawodowych, powiedziała, że ​​obecny pakiet finansowy nie jest wystarczająco dobry, aby poradzić sobie z nowym stanem zagrożenia zdrowia publicznego.

„Bez dalszego wsparcia zostaną utracone miejsca pracy, a firmy zostaną zamknięte” – powiedziała. „Ministrowie muszą działać szybko, zapewniając ukierunkowaną pomoc sektorom dotkniętym ciężką klęską, podnosząc zasiłki chorobowe do prawdziwie niezbędnej pensji, aby ludzie mogli się izolować i zwiększać Universal Credit… rząd nie może narzucać wyboru między życiem a istnienie.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.