Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Donald Trump opuścił szpital, aby powitać wyborców

Published

on

Koronawirus.  Donald Trump opuścił szpital, aby powitać wyborców

„Prezydent USA Donald Trump, który przechodzi leczenie z powodu zakażenia koronawirusem, macha swoim wyborcom z samochodu Centrum Medycznego Waltera Reeda w Bethesda w stanie Maryland” – powiedziała agencja AFP, opisując całą sytuację na Twitterze stwierdził, że kierunek jego podróży samochodem jest nieznany.

Prezydent nosił maskę ochronną. Po kilku minutach dodano, że Prezydent wrócił do szpitala.

„To niesamowity brak odpowiedzialności” – powiedział James Phillips, lekarz w Walter Reed Hospital, gdzie przebywa prezydent USA. Zwrócił uwagę, że SUV prezydenta jest kuloodporny, ale ryzyko wykorzystania w nim COVID-19 jest równie wysokie, jak na zewnątrz.

„Gdyby Donald Trump był moim pacjentem, nie byłby w stabilnym stanie z chorobą zakaźną i nagle opuścił szpital na przejażdżkę samochodem, co naraziło go i innych na ryzyko: wezwałbym ochronę, aby go zatrzymała, a następnie poprosiłbym go o wizytę u psychiatry zbadać jego możliwości. Podejmować decyzje ”- ocenił stanowczo dr hab. Leana Wen, lekarz i ekspert medyczny z Milken Institute, pracująca dla CNN.

Donald Trump spędził już dwie noce w szpitalu wojskowym pod Waszyngtonem. W filmie, który zamieścił na Twitterze w sobotę, powiedział, że nie czuje się najlepiej, ale „teraz jest o wiele lepiej”. Ocenił, że kilka najbliższych dni „będzie prawdziwym sprawdzianem”.

– Wrócę. Myślę, że wkrótce wrócę. Nie mogę się doczekać zakończenia kampanii na początku i tak jak poprzednio. Jestem z tego dumny – zapewnił mnie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *