Connect with us

Zabawa

Korea Południowa planuje wydać 440 milionów dolarów do 2027 roku na odpieranie północnokoreańskich dronów

Published

on

Korea Południowa planuje wydać 440 milionów dolarów do 2027 roku na odpieranie północnokoreańskich dronów

Przez Hyonhee Shina

SEOUL (Reuters) – Korea Południowa planuje wydać 560 miliardów wonów (441,26 miliona dolarów) w ciągu najbliższych pięciu lat, aby poprawić swoją zdolność do zwalczania północnokoreańskich dronów, podało w środę Ministerstwo Obrony Seulu.

Plan został uwzględniony w średnioterminowym planie obrony Korei Południowej na lata 2023-27 po tym, jak północnokoreańskie drony weszły na południe w pierwszej takiej inwazji od 2017 roku.

Ministerstwo zapewniło fundusze na cztery projekty mające na celu zwiększenie zdolności zwalczania dronów, w tym powietrzny laser do niszczenia dronów i zakłócacz do neutralizacji mniejszych urządzeń.

Plan zawierał również plan dodania do armii kolejnej jednostki dronów, obsługującej dwa eskadry.

„Program broni laserowej jest w fazie testów i oczekuje się, że zostanie wdrożony w 2027 roku” – powiedział urzędnik ministerstwa. „System zagłuszania„ miękkiego zabijania ”poprawiłby naszą reakcję na małe drony”.

Poniedziałkowy incydent wywołał krytykę obrony powietrznej Korei Południowej, która próbuje powstrzymać rozwijające się na północy zagrożenie nuklearne i rakietowe.

Prezydent Yoon Suk-yeol skrytykował sposób, w jaki wojsko radzi sobie z inwazją i wezwał je do przyspieszenia posiłków jednostek dronów.

Wojsko przeprosiło za swoją reakcję, mówiąc, że nie może zestrzelić dronów, ponieważ są one za małe.

W ramach wysiłków zmierzających do przeciwdziałania zagrożeniom nuklearnym i rakietowym ze strony Korei Północnej ministerstwo stara się pozyskać więcej odrzutowców stealth, które, jak twierdzi, wzmocniłyby zdolności uderzeniowe w czasie rzeczywistym przeciwko ruchomym celom.

Ministerstwo zapewni też dodatkowe okręty podwodne z rakietami balistycznymi i przyspieszy rozwój systemów przechwytywania pocisków artyleryjskich.

„Wzmocnimy naszą przytłaczającą, masową zdolność karną i odwetową do niszczenia kluczowych obiektów w dowolnym miejscu w Korei Północnej w przypadku ataku nuklearnego lub użycia broni masowego rażenia” – oświadczyło ministerstwo.

READ  Razem przez Covida i wojnę indyjsko-ukraińska para spotyka się z propozycją małżeństwa na lotnisku w Delhi

W sumie ministerstwo planuje wydać 331,4 bilionów wonów (261 miliardów dolarów) na obronę w ciągu najbliższych pięciu lat, przy łącznym rocznym wzroście o 6,8%. Tegoroczny budżet wynosił 54,6 biliona wonów.

Wydatki na obronę podlegają zatwierdzeniu przez parlament.

(1 $ = 1269,1000 wonów)

(Raportowanie Hyonhee Shin. Montaż autorstwa Gerry’ego Doyle’a)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *