Connect with us

Zabawa

Korea Południowa planuje wydać 440 milionów dolarów do 2027 roku na odpieranie północnokoreańskich dronów

Published

on

Przez Hyonhee Shina

SEOUL (Reuters) – Korea Południowa planuje wydać 560 miliardów wonów (441,26 miliona dolarów) w ciągu najbliższych pięciu lat, aby poprawić swoją zdolność do zwalczania północnokoreańskich dronów, podało w środę Ministerstwo Obrony Seulu.

Plan został uwzględniony w średnioterminowym planie obrony Korei Południowej na lata 2023-27 po tym, jak północnokoreańskie drony weszły na południe w pierwszej takiej inwazji od 2017 roku.

Ministerstwo zapewniło fundusze na cztery projekty mające na celu zwiększenie zdolności zwalczania dronów, w tym powietrzny laser do niszczenia dronów i zakłócacz do neutralizacji mniejszych urządzeń.

Plan zawierał również plan dodania do armii kolejnej jednostki dronów, obsługującej dwa eskadry.

„Program broni laserowej jest w fazie testów i oczekuje się, że zostanie wdrożony w 2027 roku” – powiedział urzędnik ministerstwa. „System zagłuszania„ miękkiego zabijania ”poprawiłby naszą reakcję na małe drony”.

Poniedziałkowy incydent wywołał krytykę obrony powietrznej Korei Południowej, która próbuje powstrzymać rozwijające się na północy zagrożenie nuklearne i rakietowe.

Prezydent Yoon Suk-yeol skrytykował sposób, w jaki wojsko radzi sobie z inwazją i wezwał je do przyspieszenia posiłków jednostek dronów.

Wojsko przeprosiło za swoją reakcję, mówiąc, że nie może zestrzelić dronów, ponieważ są one za małe.

W ramach wysiłków zmierzających do przeciwdziałania zagrożeniom nuklearnym i rakietowym ze strony Korei Północnej ministerstwo stara się pozyskać więcej odrzutowców stealth, które, jak twierdzi, wzmocniłyby zdolności uderzeniowe w czasie rzeczywistym przeciwko ruchomym celom.

Ministerstwo zapewni też dodatkowe okręty podwodne z rakietami balistycznymi i przyspieszy rozwój systemów przechwytywania pocisków artyleryjskich.

„Wzmocnimy naszą przytłaczającą, masową zdolność karną i odwetową do niszczenia kluczowych obiektów w dowolnym miejscu w Korei Północnej w przypadku ataku nuklearnego lub użycia broni masowego rażenia” – oświadczyło ministerstwo.

W sumie ministerstwo planuje wydać 331,4 bilionów wonów (261 miliardów dolarów) na obronę w ciągu najbliższych pięciu lat, przy łącznym rocznym wzroście o 6,8%. Tegoroczny budżet wynosił 54,6 biliona wonów.

READ  „Trzy minuty”: Hołd dla życia społeczności żydowskiej przed Holokaustem

Wydatki na obronę podlegają zatwierdzeniu przez parlament.

(1 $ = 1269,1000 wonów)

(Raportowanie Hyonhee Shin. Montaż autorstwa Gerry’ego Doyle’a)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.