Connect with us

Świat

Korea Północna podobno wystrzeliwuje pocisk balistyczny nad Japonią: Ministerstwo Obrony

Published

on

Korea Północna podobno wystrzeliwuje pocisk balistyczny nad Japonią: Ministerstwo Obrony

Korea Północna wystrzeliła we wtorek coś, co wydaje się być rakietą balistyczną nad Japonią, poinformowało ministerstwo obrony tego kraju.

Pozorny pocisk balistyczny został wystrzelony o 7:22 czasu lokalnego i przeleciał nad Japonią o 7:29, podało japońskie Ministerstwo Obrony.

Rząd Korei Południowej potwierdził, że rząd japoński ostrzegł obywateli przed szukaniem schronienia. Pocisk prawdopodobnie przeleciał nad Japonią, ale nadal nie wiadomo, czy pocisk wpadł do morza.

Przedstawiciel obrony USA potwierdził ABC News, że Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny nad Japonią we wtorek czasu lokalnego, ale nie podał dalszych szczegółów.

Program telewizyjny pokazuje J-Alert lub National Early Warning System dla japońskich mieszkańców Tokio 4 października 2022 roku w Tokio. Korea Południowa twierdzi, że Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny na swoje wschodnie wody. Słowa brzmiały: „Pocisk się zdarza. Pocisk się zdarza”.

Eugeniusz Hoshiko/AP

Mieszkańcom prefektur Aomori i Hokkaido, na północnym krańcu Japonii, doradzono, aby byli w pogotowiu i powiadamiali policję lub straż pożarną, jeśli zauważą szczątki.

Ludzie byli również ostrzegani przez urzędników, aby nie dotykali ani nie zbierali żadnych gruzu.

Biuro japońskiego premiera Fumio Kishidy zaczęło gromadzić członków w celu przeanalizowania sytuacji.

ZDJĘCIE: Na dworcu kolejowym w Seulu w Korei Południowej, 1 października 2022 r., można zobaczyć ekran telewizyjny pokazujący program informacyjny dotyczący wystrzelenia rakiety przez Koreę Północną wraz ze zdjęciami plików.

Na dworcu kolejowym w Seulu w Korei Południowej, 1 października 2022 r., widać ekran telewizyjny pokazujący program informacyjny dotyczący wystrzelenia rakiety w Korei Północnej wraz ze zdjęciami plików.

Lee Jin-man/AP, plik

Rzecznik rządu powiedział, że do tej pory nie zgłoszono żadnych szkód i trwają poszukiwania gruzu. Urzędnicy zbierają informacje i będą współpracować z Koreą Południową i USA

„Działania Korei Północnej zagrażają Japonii i społeczności międzynarodowej” – powiedział rzecznik. „Takie wystrzeliwanie pocisków jest sprzeczne z rezolucjami ONZ. W związku z tym Japonia rozpocznie silny protest przeciwko Korei Północnej. Wszelkie nowe informacje zostaną natychmiast udostępnione.”

READ  Afgańscy piloci, którzy uciekli przed talibami, wylatują z Tadżykistanu

Biały Dom powiedział w oświadczeniu pod koniec poniedziałku czasu lokalnego w Waszyngtonie, DC, że „Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiają niebezpieczną i lekkomyślną decyzję Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD) o wystrzeleniu pocisku balistycznego dalekiego zasięgu nad Japonią”.

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan rozmawiał ze swoimi japońskimi i południowokoreańskimi odpowiednikami w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego, według rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Adrienne Watson.

„W obu apelach doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego zastanawiali się nad odpowiednimi i solidnymi wspólnymi i międzynarodowymi reakcjami”, powiedział Watson, „a doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powtórzył nieugięte zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w obronę Japonii i Korei Południowej”. [South Korea]”.

Ostatni raz pocisk przeleciał nad Japonią w sierpniu 2017 r. Tylko w tym roku Korea Północna zestrzeliła 21 pocisków balistycznych i dwa pociski manewrujące.

Joohee Cho z ABC News, Guy Davies, Anthony Trotter i Matt Seyler przyczynili się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *