Connect with us

technologia

Komitet J-Power dla nowej elektrowni węglowej w zachodniej Japonii, Energy News, ET EnergyWorld

Published

on

TOKIO: Japan’s Electric Power Development (J-Power) ogłosił w piątek, że opracował plan budowy elektrowni węglowej (GW) o mocy 1,2 gigawata w Yamaguchi w zachodniej Japonii, po wszechstronnej ocenie zmieniającego się otoczenia biznesowego.

„Zdecydowaliśmy się anulować nasz plan po rozważeniu perspektyw popytu w zachodniej Japonii, zwiększeniu mocy odnawialnych i innych okolicznościach w naszym środowisku biznesowym” – powiedział Hitoshi Kanno, dyrektor zarządzający J-Power na konferencji prasowej.

Ten ruch znajduje się w samym środku rosnącego globalnego trendu w kierunku dekarbonizacji. Po tym, jak Chugoku Electric Power i JFE Steel anulowały plan budowy elektrowni cieplnej w zeszłym miesiącu.

J-Power, największy w Japonii generator energii węglowej, planował również zbudowanie generatora gazu w elektrowni węglowej nr 2 na swojej stacji Matsushima w Nagasaki w południowej Japonii, aby poprawić wydajność i zmniejszyć emisję CO2.

„Chcemy w przyszłości dalej redukować emisje CO2 poprzez jednoczesne spalanie biomasy i amoniaku oraz wykorzystanie w przyszłości technologii CCUS (Carbon Capture Use and Storage)” – powiedział Kanno.

„Byłby to pierwszy krok w kierunku realizacji naszego celu, jakim jest zrealizowanie produkcji wodoru wolnej od CO2 oraz produkcji i dostaw wodoru wolnego od CO2” – powiedział.

J-Power wykorzysta technologię opracowaną w ramach projektu Osaki CoolGen w Hiroszimie w zachodniej Japonii. To generuje energię elektryczną za pomocą turbin gazowych i parowych w ramach połączonego cyklu zgazowania węgla i zamienia węgiel w gaz palny z dużą zawartością wodoru, powiedział rzecznik firmy.

Dodał, że dzięki systemowi zgazowania istniejącej elektrowni o mocy 500 megawatów (MW) 40-letnia elektrownia poprawi swoją wydajność o 5 punktów procentowych do 46% i zmniejszy emisję CO2 o 11% w porównaniu z obecnym poziomem.

J-Power ogłosił w lutym, że zmniejszy emisję CO2 o 40% do 2030 roku, zamykając stare elektrownie węglowe i modernizując niektóre istniejące elektrownie za pomocą zaawansowanych technologii, takich jak zgazowanie.

READ  Bliższe spojrzenie na pierwszy ekskluzywny Xbox nowej generacji • Eurogamer.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *