Connect with us

technologia

Kolosalna awaria silnika Toyoty GR Corolla 2023 to rachunek w wysokości 32 000 USD, którego nie chcesz

Published

on

Kolosalna awaria silnika Toyoty GR Corolla 2023 to rachunek w wysokości 32 000 USD, którego nie chcesz

Nie codziennie do warsztatu trafia nowszy samochód z katastrofalną awarią silnika – ale zdarza się to od czasu do czasu. Dzisiejszym przykładem jest nowa GR Corolla, która nie zawiodła po cichu. Zamiast tego wysłał słup przez blok.

Zepsuta Corolla została niedawno odkryta przez drogowy i kolejowy który śledził kronikę rozbiórki maleńkiego trzycylindrowego silnika na jednym Strona technika w serwisie YouTube. Podczas gdy epilog do tej historii nie został jeszcze napisany, inne akty były smutną opowieścią dla entuzjastów hot hatchy.

Pierwszy film pokazuje maleńki trzycylindrowy silnik wyjęty już z Corolli i ustawiony na podłodze w warsztacie. Wraz z silnikiem siedzi głowica (już oddzielona od bloku), a także sześciobiegowa manualna skrzynia biegów i skrzynia rozdzielcza samochodu.

Z zewnątrz od razu widać, że silnik jest uszkodzony. Na początek jest wielka dziura w bloku. Spojrzenie na jeden z rzędów cylindrów pokazuje, że korbowód spowodował rzeź odlewu. Z ławki brakuje pręta i tłoka, a kawałki metalu znajdują się na dnie bloku zawierającego wał korbowy.

Szybkie spojrzenie na głowicę ujawnia również znaczną ilość katastrofalnych uszkodzeń zaworów i odlewów, prawdopodobnie zapoczątkowanych po awarii dolnej części, która wysłała metalowe fragmenty między tłok a głowicę. Zawory są wygięte i zaklinowane w odlewie, co oznacza, że ​​podczas awarii musiało dojść do poważnych zakłóceń.

W osobnym filmie YouTuber zdjął miskę olejową, aby dokładniej sprawdzić, czy nie jest uszkodzona.

Pod metalowymi okładzinami znajdowały się części, które można było zidentyfikować jako brakujący tłok i korbowód, które wcześniej zajmowały cylinder (choć teraz w milionach drobnych kawałków, głównie). W bałaganie porozrzucane są również fragmenty odlewów silnika, pompy olejowej i wałka wyrównoważającego.

YouTuber twierdzi, że Toyota nie ujawniła dokładnej przyczyny problemu – prawdopodobnie nadal pracuje nad ustaleniem przyczyny, prosząc o zwrot ostatniej małej części (tak, która obejmuje metalowe wióry i fragmenty). Jednak sklep przewiduje, że mógł również wystąpić pływak zaworu, co może wskazywać na stan nadmiernej prędkości, taki jak: B. przypadkowa zmiana biegu na niższy – znana również jako „przesuwanie pieniędzy”.

READ  Sony potwierdza, że ​​PSVR 2 nie jest wstecznie kompatybilny z PSVR 1

Jednak dobrą wiadomością dla właściciela samochodu jest to, że wszystko jest objęte gwarancją. W rzeczywistości Toyota pokrywa rachunek za części o wartości ponad 32 000 USD w celu wymiany uszkodzonych elementów silnika. Nazwij to wadą lub po prostu szczęściem, tak czy inaczej, to ulga, gdy producent płaci rachunek. Mam nadzieję, że to nie początek schematu.

Masz radę lub pytanie do autora? Skontaktuj się z nimi bezpośrednio: [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *