Kobiety U19 WFC 2022 w Polsce – Dzień 4

Sobota była dniem półfinałów i meczów klasyfikacyjnych Kobiet U19 WFC 2022 w Katowicach.

Norwegia vs Węgry

Drużyna Norwegii w pośpiechu i strzeliła pierwsze dwa gole w pierwszych 90 sekundach. Węgry nie mogły się z tego podnieść. Sami Norwegowie przeszli przez cały mecz i ostatecznie strzelili 19 bramek. Węgry mogły trafić w tył siatki tylko trzy razy. Norwegia wygrywa 19-3.

Dostępne statystyki gry tutaj.

Kanada vs Australia, 15 miejsce

Australia z lepszym początkiem i lepszym końcem! Pierwsza tercja była już pełna widowiska i zakończyła się dwupunktowym remisem. Po dwóch przerwach to Australia zdobyła pierwszą bramkę i z czasem objęła prowadzenie. Australia zajęła 15. miejsce, wygrywając 5-3.

Szwajcaria vs Czechy, półfinały

Absolutny thriller półfinału. Po pierwszej tercji obie drużyny weszły do ​​szatni z remisem (1:1). Zaraz po restarcie Szwajcaria po raz pierwszy była w stanie prowadzić w tym meczu. Drużyna Czech szybko odpowiedziała dwoma golami i drugą przewagą w meczu. To Szwajcaria strzeliła w tym meczu dwie bramki z rzędu, zapewniając sobie drugie prowadzenie. Ale to było Anna Bruczacka która wyrównała swoją drugą bramką w meczu na trzy minuty przed końcem. Nie było też zwycięskiego gola w dogrywce. Kary musiały wyłonić zwycięzcę. Drużyna czeska miała lepszy koniec i grała o złoto.

Austria vs Włochy, 13. miejsce

Drużyna Austrii była w stanie otworzyć tablicę wyników na ich korzyść. Ale to był ich jedyny cel przez całe 60 minut. ale Daria Leu oraz Elena Leu miał różne plany i strzelił razem trzy gole. Włosi zajęli 13. miejsce, wygrywając 5-1.

Szwecja vs Finlandia, półfinały

Drużyna Szwecji wyraźnie lepiej wystartowała i po 14 minutach była w stanie objąć trzybramkowe prowadzenie. Po tym, jak Finlandia strzeliła pierwszego gola, Szwecja zareagowała mocno i strzeliła kolejne 3 bramki bez reakcji. Finlandia próbowała różnych rozwiązań, ale drużyna Szwecji wyraźnie miała przewagę. Dodawali bramkę za bramką i weszli do złotego medalu, wygrywając 8:3 z Czechami.

READ  2/3 obywateli Słowacji zostało przebadanych. Jaki stopień infekcji?

Nowa Zelandia vs Dania, 11. miejsce

Drużyna Nowej Zelandii dwukrotnie prowadziła w połowie tej intensywnej gry. Jednak odpowiedź Danii była zdecydowana i strzeliła dwa gole na własną rękę, prowadząc po 49 minutach 3:2. Nadeszła kolej na Nową Zelandię, która zdołała – dwa gole w ciągu dwóch minut – ponownie objąć prowadzenie. Ale zgadnij, która drużyna strzeliła kolejne dwa gole – była to Dania! Wygrali więc 5-4 i zajęli 11. miejsce.

Niemcy vs Łotwa

Mecz trwał mniej niż osiem minut w pierwszej tercji, a Łotwa prowadziła już 3:0. Samantha Bersina nie strzeliła gola, ale trzykrotnie odnosiła sukcesy, dając strzelcowi bramki ostatnie podanie. Miała najwięcej punktów w meczu z trzema asystami. Niemcy nadal walczyli na tyłach siatki, strzelając tylko jednego gola w czterech meczach. Łotwa wygrywa 4-0.

Polska vs Słowacja, 5 miejsce

Gospodarze, Polska, próbowali wygrać swój drugi mecz w tym turnieju. Ale to Słowacja strzeliła pierwszego gola. Polska zdołała zremisować w pierwszej tercji. Po pierwszej przerwie Słowacja miała znacznie lepszy start i strzeliła trzy gole z rzędu. Polska nigdy się nie poddała i dwukrotnie zredukowała deficyt do jednego gola. Ale to Słowacja z lepszym końcem i zwycięstwem 5-4.

Znajdź wszystkie podsumowania meczów, skróty i wywiady z Kanał YouTube IFF 1.