Connect with us

Nauka

Kobieta z Utah pomaga grupie 11 Ukraińców bezpiecznie dotrzeć do Salt Lake City

Published

on

Szacowany czas czytania: 3-4 minuty

BONTIFUL – piątek to pierwszy oficjalny tydzień w Ameryce dla grupy 11 Ukraińców.

W zeszłym miesiącu KSL-TV podzieliło się historią Kobieta z Utah który spotkał ukraińskich uchodźców w Polsce i pracował nad sprowadzeniem ich tutaj, do Państwa Ula.

Whitney Holcomb odwiedził Polskę w marcu, aby pomóc ukraińskim uchodźcom. To tutaj Holcomb poznał Evgeny’ego Zavolokę, którego nazywa „Eugene”.

Rodzina i przyjaciele Zavoloki tworzą grupę 11 osób. Wszyscy ewakuowali Ukrainę wkrótce po wybuchu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, ale nigdy nie spodziewali się, że polskie schrony, w których przebywali, staną się bardziej stałymi miejscami zamieszkania.

Będąc wdzięcznym za schronienie, Zavoloka powiedział, że mieszkają w przestrzeni biurowej, która nigdy nie miała być domem – setki osób dzielą kilka łazienek na każdym piętrze.

W połowie czerwca Holcomb odbył rozmowę Zoom z Zavoloką i KSL, aby porozmawiać o tym, czego doświadczają. W tym czasie Holcomb miał nadzieję sponsorować Zavolokę i jego 11-osobową grupę w ramach federalnego programu Zjednoczenie dla Ukrainy.

„Wysłaliśmy ich siedem tygodni temu i nadal nie otrzymaliśmy od nich odpowiedzi” – powiedział Holcomb.

Zamiast czekać na odpowiedź, Holcomb i jego rodzina postanowili ponownie złożyć wniosek. Po trzech zgłoszeniach Holcomb otrzymał telefon.

„Zakończyliśmy wszystkie ich zatwierdzenia”, powiedział Holcomb.

Po miesiącach zmartwień i czekania Zavoloka i jego grupa mieli trzy dni przed lotem do Salt Lake City, gdzie czekała wielka impreza powitalna z balonami, znakami powitalnymi i kwiatami.

„Wszyscy wydawali się tak samo podekscytowani jak ja i nigdy wcześniej ich nie spotkali, ale wszyscy czuli, że ich znają” – powiedział Holcomb.

Pierwsze uczucia dla Zavoloki to bezpieczeństwo i ochrona.

„Po tej miłej, pięknej przyrodzie, pięknych ludziach, którzy zawsze się uśmiechają” – powiedział Zavoloka. „Myślę, że ci ludzie nie udają, uśmiechają się prosto z serca”.

READ  Zełenski z Ukrainy mówi, że rosyjscy propagandyści „będą pociągnięci do odpowiedzialności za współudział w zbrodniach wojennych”

Myślę, że chcieliby po prostu odpocząć, wziąć głęboki oddech, ale wszyscy są tak podekscytowani, że są tutaj, łącznie ze mną.

–Whitney Holcomb


Zavoloka zauważył nawet rzeczy, których większość nie zauważyłaby podczas podróży — na przykład ochrona lotniska pomagająca w procesie imigracyjnym.

„Starają się nam pomóc, a jeśli trwa to zbyt długo, za każdym razem przepraszają” – powiedział Zavoloka. „Dali nam wodę i pytali: „Czego potrzebujesz?” Potem się odprężyłem”.

Przez chwilę Zavoloka i jego 11-osobowa grupa znaleźli spokój w Utah iw domu Holcomba.

„Dają nam jak niebo”, powiedział Zavoloka.

Holcomb powiedział, że zauważył, że jego ukraińscy przyjaciele nie byli zbyt pocieszeni przez ostatnie pięć miesięcy.

„Więc chcemy zapewnić im szczęście” – powiedział Holcomb.

Podczas pierwszych trzech dni pobytu w Utah Holcomb zauważył, jak uważni byli jego ukraińscy goście.

Przed jej przyjazdem Holcomb i jej mąż mieszkali w ich domu. Obecnie para mieszka w piwnicy, podczas gdy ich 11 ukraińskich gości zajmuje parter i piętro. Jednak 11 dodanych nie sprawiło, że dom był chaotyczny ani nawet zatłoczony. Holcomb nazwał swoją firmę prezentem.

– Są bardzo sumienni – powiedział Holcomb. „Za każdym razem, gdy przechodziłem przez frontowe drzwi, mieli proste buty i ciągle zmywali naczynia”.

Ukraińscy goście ustawiają buty pod drzwiami dzięki uprzejmości gospodarzy.

Podczas gdy jego ukraińscy przyjaciele dbają o szczegóły domu, Holcomb i jego sąsiedzi planują wycieczki, aby pokazać im stan. W ciągu pierwszych trzech dni dwa razy chodzili na basen, jeździli na rowerze górskim i latali wiatrakowcem.

„Myślę, że chcieliby się zrelaksować, wziąć głęboki oddech, ale wszyscy są naprawdę podekscytowani, że tu są, łącznie ze mną” – powiedział Holcomb.

Podekscytowania jej pierwszego tygodnia w USA nie stłumiła ilość papierkowej roboty i ciężka praca nad budowaniem nowego życia.

READ  Nio zaprzecza, że ​​planuje otworzyć fabrykę w Europie

„Nie znam angielskiego tak dobrze, jak bym chciał” – powiedział Zavoloka. „Chcę otworzyć się na moją pracę i przekazać ludziom moją wiedzę, a może stresować się tym o przyszłości”.

Holcomb pomaga Zavoloce uporać się z tymi napięciami i współpracuje z Catholic Community Services, aby pomóc Zavoloce uzyskać obywatelstwo amerykańskie.

Holcomb ma również nadzieję pomóc innym ukraińskim przyjaciołom, których poznał w Polsce.

powiązane historie

Najnowsze artykuły z Rosji i Ukrainy

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.