Connect with us

Sport

Knezkova z Women’s Tennis została wybrana do reprezentacji Czech na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich

Published

on

Knezkova z Women’s Tennis została wybrana do reprezentacji Czech na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich

REPUBLIKA CZESKA — studentka pierwszego roku tenisa kobiet Uniwersytetu Hawajskiego, Nelly Knezkova, została niedawno wybrana do reprezentowania Republiki Czeskiej na nadchodzących Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich FISU w Chengdu w Chinach. Dwutygodniowe międzynarodowe wydarzenie rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

Knezkova jest tylko jedną z czterech zawodniczek wchodzących w skład czeskiej drużyny narodowej. Ze względu na pandemię COVID-19 są to pierwsze Światowe Igrzyska Uniwersyteckie FISU od 2019 roku. 12-dniowe Światowe Igrzyska Uniwersyteckie FISU obejmują 15 dyscyplin sportowych. Tenis jest jednym z najstarszych programów sportowych FISU. Jest częścią wszystkich gier uniwersyteckich od 1959 roku.

Pochodząca z Pragi w Czechach Knezkova ma duże międzynarodowe doświadczenie w reprezentacji Czech w swoich zespołach U12, U14 i U16. W grze pojedynczej zdobyła mistrzostwo Czech i raz była wicemistrzem. Knezkova wygrała turnieje w Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Belgii, na Węgrzech iw Polsce oraz startowała w ITF (International Tennis Federation) w Szwecji i Rumunii.

Knezkova jest piątą Rainbow Wahine z Czech pod wodzą Hernandeza Nikoła Homołkowa (Pelhrimov), Marina (Hruba) Lam (Praga), Petra Melounowa (Havlickuv Brod), Klara Nowakowa (Mushrooms) i Klara Pribylova (Duchov) – wszyscy otrzymali nagrody All-Big West podczas pobytu na Hawajach.

#HawajeWTEN

READ  Austria wygrywa energią, dzięki czemu Polska Lewandowskiego będzie pierwszą drużyną, która odpadnie z Euro 2024 - NewsNation
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *