Connect with us

Sport

Polacy Świderski i Jóźwiak wychodzą z MLS Charlotte do Europy

Published

on

Polacy Świderski i Jóźwiak wychodzą z MLS Charlotte do Europy
<eine Klasse="Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/poland/" data-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" data-ylk="slk:Polen;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0"Der >Polski</a> Napastnik Karol Świderski (po prawej) pochodzi z klubu MLS Charlotte do drużyny Serie A <a class= gewechselt"Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/verona/" data-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" data-ylk="slk:Verona;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Werona</a>.  (JANEK SKARZYNSKI)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/1GlrHyp3iy48I6u4iNACKw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY3NQ–/https://media.zenfs.com/en/afp.com/ 73bca8bd5184d29df49e85c84484850f” data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/1GlrHyp3iy48I6u4iNACKw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY3NQ–/https://media.zenf s.com/en/afp.com/73bca8bd5184d29df49e85c84484850f „/><button class=

W czwartek Charlotte FC, drużyna Major League Soccer, przekazała do europejskich klubów reprezentantów Polski Karola Świderskiego i Kamila Jóźwiaka, aby zrobić miejsce na nowych nabytków.

Napastnik Świderski początkowo przeniósł się do klubu Serie A Werona na wypożyczeniu z klauzulą ​​wykupu dla włoskiej drużyny, która w 20-zespołowej Serie A zajmuje 16. miejsce.

Pomocnik Jóźwiak, który ma na swoim koncie 22 występy w reprezentacji swojego kraju, dołączył do hiszpańskiego klubu Granada CF na podstawie stałego kontraktu.

Świderski (27 l.) dołączył do Charlotte z greckiego klubu PAOK w 2022 roku i strzelił 22 gole i dodał 10 asyst w 61 meczach MLS.

Jóźwiak również przeniósł się do Charlotte z angielskiego klubu Derby County w 2022 roku i strzelił dwa gole i dziesięć asyst w swoich 44 ligowych występach.

Obaj gracze obsadzili miejsce „Wyznaczonych zawodników” w klubie z Karoliny Północnej, co oznacza, że ​​mogą zostać zastąpieni przez innego gracza, którego wynagrodzenie nie wlicza się do ogólnego pułapu wynagrodzeń.

Charlotte niedawno mianowała byłego menedżera Aston Villi, Deana Smitha, na stanowisko głównego trenera, a on chce odbudować i wzmocnić skład.

Dyrektor generalny Charlotte, Zoran Krneta, powiedział, że zmiany pozwoliły zespołowi, który niedawno zapewnił sobie dodatkowe miejsce w międzynarodowym składzie w ramach umowy z DC United, na odbudowę pod wodzą Smitha.

„Mamy teraz wdrożone ważne mechanizmy budowania składu, które pozwolą nam wzmocnić nasz skład na pozostałą część tego okna i przez całe letnie okno transferowe” – powiedział.

Charlotte zajęła dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej w obu kampaniach klubu w sezonie zasadniczym MLS.

Dotkliwość/j

READ  Muzeum Auschwitz rozpoczyna konserwację butów po zamordowanych dzieciach | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *