Klub Jana Bednarka jest liderem Premier League. Po raz pierwszy! Piłka nożna

Southampton Zaczął grę z Newcastle, osłabiony. Gospodarzom brakowało najlepszego strzelca – Danny’ego Ingsa (5 goli w 7 meczach ligowych), którego doznał w rundzie wstępnej z Aston Villą. Angielski napastnik zranił się w kolano i potrzebuje operacji. Wypadłem Gry przez około sześć tygodni.

Obejrzyj wideo
Jan Bednarek w „Wilkowiczu Sam na Samie”: Jerzy Brzęczek był jednym z nielicznych, którzy zawsze we mnie wierzyli

Jan Bednarek nie trafił w dwie bramki. Werner oszukał reprezentanta Polski [WIDEO]

Southampton jest nowym liderem Premier League! Pewne zwycięstwo z Newcastle

Jan Bednarek pojawił się na siatce Southampton. Polski stoper rozegrał całą grę. Ślady śmiertelnego upadku z ostatniego pociągu, gdy upadł na ziemię z dużej wysokości i uderzył głową prosto w trawę już w ogóle nie czuł. Potem nie wyszedł w drugiej połowie i został zastąpiony przez Jacka Stephensa.

Już w 7. minucie Southampton objęło prowadzenie z Newcastle. Theo Walcott wykorzystał defensywny błąd rywali, szybko wyprowadził piłkę na prawe skrzydło i po chwili podbiegł do nie wspartego w polu karnym Che Adamsa, który zaskoczył Karla Darlowa mocnym strzałem z pierwszej piłki. W 82. minucie pomocnik Southampton Stuart Armstrong stracił obronę przeciwnika z dobrą równowagą ciała i trafił prosto w róg bramki przeciwnika, zwiększając go do 2-0.

Wielka nagroda Jana Bednarka!  Polak wśród najlepszych w Premier LeagueWielka nagroda Jana Bednarka! Polak wśród najlepszych w Premier League

Southampton pokonał Newcastle i został nowym liderem Premier Leagueprzed Liverpoolem z lepszym bilansem bramkowym. Pozostanie na pierwszym miejscu przynajmniej do soboty, kiedy Everton zmierzy się z Manchesterem United. Southampton został liderem po raz pierwszy od ery Premier League (od 1992) i po raz pierwszy od 1988!

Jeśli Liverpool wygra, gracze Carlo Ancelottiego przejdą na szczyt tabeli. Liverpool, Leicester i Tottenham, który mógłby również wyprzedzić drużynę Ralpha Hasenhuetlta, zagrają swoje mecze dopiero w niedzielę. Według portalu statystycznego „Squawka Football”, Southampton po raz pierwszy w historii jest liderem ligi angielskiej!

READ  Oglądaj telewizję Newcastle v Brentford na żywo - w najbliższą sobotę na całym świecie oferty kanałów