Connect with us

Nauka

Kilka szkół w okolicy otrzymuje wysokie oceny w recyklingu folii z tworzyw sztucznych

Published

on

Po dwuletniej przerwie, Oneida-Herkimer Solid Waste Authority zasponsorowało swoje piąte doroczne wyzwanie recyklingu folii z tworzyw sztucznych dla lokalnych szkół, aby promować i edukować młodzież i społeczność na temat prawidłowego recyklingu folii z tworzyw sztucznych, której nie można regularnie poddawać recyklingowi. programy recyklingu.

„W 2009 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu, ponownym wykorzystaniu i recyklingu plastikowych toreb w stanie Nowy Jork. Prawo stanowi, że sklepy o powierzchni handlowej co najmniej 10 000 stóp kwadratowych oraz sieci, które obsługują co najmniej pięć sklepów o powierzchni handlowej przekraczającej 5000 stóp kwadratowych i które dostarczają klientom torby plastikowe, są zobowiązane do ustanowienia programu recyklingu folii z tworzyw sztucznych i zapewnienia że zebrane foliowe tworzywa sztuczne są poddawane recyklingowi” – ​​czytamy w oświadczeniu.

1 marca 2020 r. nowe prawo stanowe zakazało dystrybucji plastikowych toreb wszystkim sprzedawcom, którzy muszą pobierać podatek od sprzedaży w stanie Nowy Jork. Lokalizacje te są nadal zobowiązane do przyjęcia folii z tworzywa sztucznego z powrotem do recyklingu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, kogo dotyczy to prawo, zwalniając torby i nie tylko, odwiedź stronę Ustawy o ograniczeniu ilości odpadów w stanie Nowy Jork na stronie internetowej Departamentu Ochrony Środowiska.

W 2022 Plastic Film Recycling Challenge wzięło udział czternaście szkół, które otrzymały sześć tygodni na odbiór folii do recyklingu.

Uczestniczące szkoły nawiązały współpracę z lokalnymi sklepami spożywczymi/detalicznymi i dostarczyły folie plastikowe bezpośrednio do nich w celu odpowiedniego recyklingu.

Inicjatywa skupiła się na zbieraniu czystej, suchej folii z tworzywa sztucznego, aby nie trafiała na wysypisko śmieci w naszym regionie.

Dzięki wysiłkom 14 szkół, które wzięły udział w wyzwaniu, w ciągu sześciu tygodni zebrano do recyklingu ponad 4500 kilogramów folii plastikowej – co odpowiada recyklingowi prawie 340 000 plastikowych toreb na zakupy. Oto szkoły pierwszego i drugiego miejsca w każdej kategorii, a także inne szkoły, które otrzymują uznanie.

READ  UE „na łasce” rosyjskiej energetyki jako blok zawstydzony „spalaniem węgla jak nie jutro” | Nauka | Aktualności

Szkoła Podstawowa

Pierwsze miejsce: Szkoła Podstawowa ER Hughes Licząc 469 uczniów, Szkoła ER Hughes zebrała 1443 kilogramy folii do recyklingu. Odpowiada to 3,08 GBP na ucznia. Sam ER Hughes zebrał 32% folii spożywczej w tym wyzwaniu.

Drugie miejsce: Szkoła Podstawowa Sauquoit Valley Licząca 390 uczniów szkoła podstawowa Sauquoit Valley zebrała 1142 kilogramy folii do recyklingu. Odpowiada to 2,93 GBP na ucznia. Szkoła Podstawowa w Sauquoit Valley zebrała 26% wszystkich filmów zgłoszonych w tym wyzwaniu.

Władze doceniły również Clough School, Camden Elementary School, Owen D Young Central School, Myles Elementary School i Frankfort-Schuyler Elementary School za ich wyjątkową frekwencję.

Liceum / Liceum

Pierwsze miejsce: Remsen Jr/Sr High School Liceum Remsen Jr/Sr Liceum Remsen Jr/Sr zebrało 694 funtów folii do recyklingu. Odpowiada to 3,61 GBP na ucznia.

Drugie miejsce: Poland Central School Z 550 uczniami Poland Central School zebrała 356 funtów folii do recyklingu. Odpowiada to 0,65 GBP na ucznia.

Władze doceniły również Camden Middle School, Jarvis Middle School, Herkimer Jr/Sr High School, Thomas R Proctor High School i Mount Markham Middle School za wyjątkową frekwencję.

Szkoła podstawowa ER Hughes otrzyma nagrody Utica „Zoomobile”, a Remsen Jr/Sr High School otrzyma zestaw Trex Decking Cornhole Set – wykonany z przetworzonego plastiku.

W tym roku wszystkie uczestniczące szkoły otrzymają grawerowane deski tarasowe Trex (wykonane z przetworzonej folii plastikowej), aby promować ich wysiłki w zakresie recyklingu.

Więcej informacji na temat recyklingu i utylizacji odpadów można znaleźć na stronie www.ohswa.org.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *