Connect with us

Nauka

KAUST tworzy pięć najnowocześniejszych międzynarodowych startupów i wprowadza nowe technologie do Arabii Saudyjskiej

Published

on

THUWAL – Uniwersytet Nauki i Technologii im. Króla Abdullaha (KAUST) niedawno zamknął „Destination Deep Tech”, pierwszy saudyjski program, który kieruje najnowocześniejsze światowe startupy do Królestwa w celu opracowania głębokich innowacji technologicznych.

Międzynarodowe startupy – CeEntek, Hopu, Insignes-Labs, Pasqal i Proteinea – zostały wybrane do wypróbowania trzymiesięcznego programu ze względu na ich wysoce zaawansowaną technologię i już rozpoczęły ekspansję na prężnie rozwijający się rynek regionu MENA.

Zdolność KAUST do inwestowania i wspierania różnych startupów wynika z determinacji, by przyciągnąć najlepsze na świecie talenty, aby pobudzić bogaty ekosystem startupów deep tech w Arabii Saudyjskiej.

W szczególności startupy z determinacją, by zająć się palącymi problemami, przed którymi stoi współczesne społeczeństwo, takimi jak niedobory żywności, zmiany klimatyczne, zdrowie i inne, umożliwiają dostosowanie krajowych inicjatyw wpływających do Królestwa do Wizji 2030.

Destination Deep Tech, uruchomiony w tym roku we współpracy z The Next Web (TNW), zapewnia starannie dobranym startupom z branży deep tech narzędzia, których potrzebują do skalowania. Obejmuje to dostęp do światowej klasy obiektów badawczo-rozwojowych KAUST, możliwość współpracy z powiązaniami akademickimi i przemysłowymi oraz powierzchni biurowej w Parku Badawczo-Technologicznym KAUST.

„KAUST jest Deep Tech Heart saudyjskiej gospodarki i dlatego z radością witamy te utalentowane międzynarodowe startupy w KAUST and the Kingdom w ramach Destination Deep Tech. Ten nowy program pokazuje zaangażowanie KAUST w rozwój silnego ekosystemu biznesowego w Arabii Saudyjskiej, który stawia czoła wyzwaniom i rozwiązuje problemy na świecie” – powiedział dr Kevin Cullen, wiceprezes KAUST Innovation.

Wybrano pięć ostatnich startupów z Hiszpanii, Polski, Francji, Egiptu i Singapuru. Te start-upy osiągnęły znaczny wzrost w trakcie programu i nawiązały współpracę partnerską, zdefiniowaną tak, aby przyniosła natychmiastowy wpływ w Królestwie.

Pasqal z Francji jest wiodącym europejskim start-upem w dziedzinie obliczeń kwantowych, który dostarcza kompletne rozwiązanie sprzętowe dla aplikacji. Jego celem jest szybsze przyniesienie przewagi kwantowej użytkownikom końcowym.

READ  Miasto Clarksville mianuje nowego dyrektora ds. komunikacji: Linda Gerron

Pasqal niedawno podpisał memorandum o porozumieniu z Aramco i obecnie poszukuje obecności handlowej w regionie. Rozpoczęli również współpracę z Centrum Ekstremalnych Badań Komputerowych KAUST, prowadzonym przez profesora Davida Keyesa.

Insignes-Labs z Polski opracowuje dodatki przeciwdrobnoustrojowe chroniące szeroką gamę materiałów przed mikroorganizmami, takimi jak bakterie, glony, grzyby i pleśń.

Firma prowadzi obecnie program pilotażowy ze start-upem KAUST Red Sea Farms podczas ubiegania się o Fundusz Akceleracji Wpływu Transferu Technologii KAUST w celu dalszej współpracy z Uniwersytetem i wprowadzenia produktu na rynek.

Proteinia z Egiptu to platforma technologiczna, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, modele głębokiego uczenia i biologiczną automatyzację do projektowania i produkcji białek. Przyspieszając komercjalizację kluczowych produktów zoptymalizowanych pod kątem białka, Proteinia ma służyć obszarom zdrowia ludzkiego, akwakultury i zrównoważonym technologiom żywności.

Proteinea utworzyła laboratorium i biuro w Parku Badawczo-Technologicznym KAUST, aby oprzeć swoją działalność badawczo-rozwojową w KAUST, aby uzyskać dostęp do światowej klasy obiektów i licznej współpracy z uczonymi rezydentami.

CeEntek z siedzibą w Singapurze dostarcza ultrawysokosprawny beton w celu zwiększenia trwałości i wydajności projektów budowlanych. Innowacyjny proces produkcyjny umożliwia rozwiązania z betonu UHPC 2.0 w szerokim zakresie rynków i zastosowań.

Hopu z Hiszpanii dostarcza oparte na sztucznej inteligencji urządzenia i czujniki IoT dla Przemysłu 4.0 i Smart Cities, obejmujące monitorowanie jakości powietrza, hałas, pomiary energii i inne. Firma wdraża swoje czujniki jakości powietrza w sieci KAUST dzięki współpracy z naukowcami KAUST Smart i KAUST.

Partner programu, The Next Web (TNW) to międzynarodowa organizacja, która informuje, inspiruje i łączy globalny ekosystem technologiczny za pośrednictwem innowacyjnych mediów, wydarzeń i usług.

TNW Programs, zespół odpowiedzialny za Destination Deep Tech, pomaga korporacjom i rządom wprowadzać innowacje w ekosystemie startupów i zapewnia rekrutację najlepszych talentów do programu.

Arno Nijhof, dyrektor TNW Programs, powiedział: „Misją TNW jest budowanie mostów między ekosystemami i tworzenie powiązań biznesowych, które mają znaczenie. Dzięki temu programowi wykorzystujemy naszą globalną sieć i KAUST USP, aby przyciągać rozwijające się firmy na całym świecie i wspierać je w uzasadnieniu biznesowym, aby założyć biuro na terenie kampusu.

READ  Poznaj klasę MBA 2022 Quantic: Adriana Blachowicz

„Jesteśmy dumni z osiągnięć dokonanych z KAUST w naszej pierwszej kohorcie. Wspólnie udało nam się nakłonić 80% firm do kontynuowania pobytu w kampusie.”

Destination Deep Tech to najnowsza ewolucja KAUST mająca na celu przyspieszenie kluczowych inicjatyw badawczych i projektów związanych z ogólnymi celami społeczno-gospodarczymi Arabii Saudyjskiej.

Zmieniając te pięć patrzących w przyszłość startupów, KAUST zobowiązuje się do inwestowania w nowe, które mają potencjał, aby zapewnić obecne i przyszłe rozwiązania krytycznych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem i zdrowiem, posuwając się naprzód w Arabii Saudyjskiej i na świecie.

© Copyright 2022 Gazeta Saudyjska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dostarczone przez SyndiGate Media Inc. (syndigate.info).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.