Kanadyjska drużyna kobiet pomija start w siatkówkowej Lidze Narodów w Polsce

Reprezentacja Kanady w siatkówce halowej kobiet wygrała pierwszego seta, ale ostatecznie przegrała z Polską 3:1, by w środę w Shreveport w Luizjanie rozpocząć rozgrywki FIVB Volleyball Nations League (VNL).

Prowadzona przez Surrey, Kierę Van Ryk z BC z 5 punktami, Kanada wygrała pierwszego seta 25:20. Ale 12-ta Polska zgarnęła kolejne trzy sety 25-22, 25-23 i 25-20, aby zakończyć powrót.

Alexa Grey z Calgary miała łącznie 19 punktów, by prowadzić Kanadę. Van Ryk miał 14, a Hilary Howe dziewięć.

Martyna Łukasik zdobyła 17 bramek, prowadząc Polskę.

ZOBACZ l Kanada przegrywa z Polską w akcji Siatkarskiej Ligi Narodów:

Kanada przegrywa z Polską w turnieju Ligi Narodów w Luizjanie

Kanada przegrała z Polską 3-1 w 1. puli w środowym turnieju Ligi Narodów w Shreveport-Bossier City w Los Angeles.

Kanada, zajmująca 19. miejsce na świecie, zmierzy się w czwartek z szóstą Dominikaną o 21:00 ET.

Kanadyjczycy mają też mecze ze Stanami Zjednoczonymi (sobota, 21:00 ET) i Koreą (niedziela, 19:00 ET). Wszystkie gry można przesyłać strumieniowo za pośrednictwem CBCSports.ca i CBC Gem.

W nowym formacie turnieju VNL 2022 16 kobiecych drużyn rywalizuje w ośmioosobowych pulach przez trzy tygodnie fazy grupowej.

Każda drużyna bierze udział w czterech meczach przez sześć dni rywalizacji w tygodniu. Osiem drużyn przechodzi następnie do ostatniego etapu pucharowego zawodów.