Kanada popycha Polkę nr 1 do 5 setów i ponosi pierwszą porażkę w kwalifikacjach olimpijskich w siatkówce mężczyzn

Kanada ma bilans 2:1 w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w siatkówce mężczyzn po przegranej z Polską we wtorek w Xi’An w Chinach.

Bednorz Bartosz miał 25 punktów na prowadzeniu w ataku, a Polska nr 1 na świecie pokonała Kanadę 3:2 (21-25, 25-20, 25-20, 20-25, 17-15).

Stephen Maar z Aurora w Ontario prowadził Kanadyjczyków na 14. miejscu z 19 punktami, za nim plasowali się Eric Leoppky (16) ze Steinbach w Mann. i Arthur Szwarc z Toronto (11).

Porażka spadła z Kanady na czwarte miejsce w grupie C, za Polską, Belgią i Argentyną.

„Zagraliśmy bardzo dobry pierwszy set, potem nasza gra w ataku wpadła w kłopoty, a Polska zaczęła bardzo dobrze kontrolować nasze ataki, a my podjęliśmy kilka niezbyt dobrych decyzji w ataku” – powiedział kanadyjski trener Tuomas Sammelvuo. który zarządza także polską profesjonalną drużyną Grupa Azoty ZAKSA, powiedział Volleyball Canada.

WIDOK | Kanada testuje najwyżej rozstawioną Polską w 5-setowym meczu grupowym:

Kanada pokonuje Polską w pięciu setach w kwalifikacjach olimpijskich w siatkówce

Kanadyjczycy przegrali z wiceliderką świata Polską w pięciu setach (21-25, 25-20, 25-20, 20-25, 17-15) na turnieju Road to Paris w Xi’an.

Tylko dwa najlepsze kraje z każdej z trzech grup turnieju zakwalifikują się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Kanada zmierzy się z gospodarzami Chinami (0:2) w środę o 7:30 czasu wschodniego, które będzie transmitowane na żywo CBCsports.caaplikacja CBC Sports i CBC Gem.

Stamtąd Kanadyjczycy zmierzą się z Bułgarią nr 25 (czwartek, 22:00 ET), Belgią nr 21 (piątek, 22:00) i Meksykiem nr 22 (niedziela, 16:00) w jednorundowej grze bilardowej.

W zeszłym miesiącu Kanada przegrała ze Stanami Zjednoczonymi w meczu o złoty medal na Mistrzostwach Kontynentalnych NORCECA w Charleston w Wirginii Zachodniej.

Kanada awansowała do finału z rekordem 3:0 po pokonaniu Kuby w półfinale oraz Dominikanie i Meksyku.

Kanadyjczycy pięciokrotnie występowali w olimpijskiej siatkówce mężczyzn, a ich najlepszym wynikiem był brązowy medal w Los Angeles w 1984 roku. Kanada przegrała w ćwierćfinale w Rio (2016) i Tokio (2021).

Dziewięć dni temu w Ningbo w Chinach kobiety zajęły trzecie miejsce w swojej grupie, tracąc szansę na zapewnienie sobie miejsca na igrzyskach olimpijskich. Zamiast tego prawdopodobnie będą musieli poprawić się ponad 11. miejsce w światowym rankingu latem przyszłego roku, aby uzyskać dostęp do turnieju, w którym weźmie udział 12 drużyn.

WIDOK | Pełna relacja z meczu Grupy C: Kanada – Polska:

Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny FIVB Road to Paris w siatkówce mężczyzn: Kanada vs. Polska

Oglądaj mecz Kanady z Polską podczas Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w piłce siatkowej mężczyzn FIVB Road to Paris w Xi’an w Chinach.