Connect with us

Świat

Kalifornia. Pożar w dolinie Napa, sercu przemysłu winiarskiego

Published

on

W niedzielę w dolinie Napa Valley w północnej Kalifornii wybuchł pożar. Jest to region znany z uprawy winorośli i główny ośrodek przemysłu winiarskiego Kalifornii.

Reuters powiedział, że pożar rozprzestrzenił się na 809 akrów, zmuszając szpital do ewakuacji i przesiedlenia mieszkańców setek domów. Władze nakazały ewakuację około 600 domów, a mieszkańcy kolejnych 1400 byli gotowi do ucieczki.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Pożar w Kalifornii

Pożar, zwany ogniem szkła, wybuchł w niedzielę rano czasu lokalnego w pobliżu miasta Calistoga, około 120 kilometrów na północ od San Francisco, poinformowały władze.

Żywioł szybko dotarł do sąsiednich miasteczek Deer Park i St. Helen.

W niedzielę w nocy płomienie napędzane wiatrem o prędkości do 80 kilometrów na godzinę spaliły około 728 akrów trawiastych wzgórz i lasów dębowych – powiedział cytowany przez Reuters Tyree Zander, rzecznik Ministerstwa Leśnictwa i Bezpieczeństwa Pożarowego.

Pożar w KaliforniiEPA / JOHN G. MABANGLO

Pożar wybuchł podczas tradycyjnych zbiorów winogron w Napa Valley, znanej na całym świecie jako jeden z najlepszych regionów winiarskich Kalifornii.

Według Napa Valley Vinters, 475 winnic w regionie stanowi tylko 4 procent całkowitych rocznych zbiorów winogron w całym kraju. Jednocześnie produkty z tego obszaru stanowią połowę całkowitej sprzedaży win kalifornijskich.

Pożar w dolinie NapaEPA / JOHN G. MABANGLO

Przyczyna pożaru

Ustalono przyczynę pożaru, nie można wykluczyć podpalenia.

Władze zarządziły nagły wypadek pożarowy dla większości południowej Kalifornii, od San Diego po Los Angeles, która już została zniszczona przez wyjątkowo tragiczne pożary.

Prognozy przewidują powrót wysokich temperatur, silnych wiatrów i niskiej wilgotności.

Główne źródło zdjęć: EPA / JOHN G. MABANGLO

READ  Donald Trump zaraził się. Prezydent Stanów Zjednoczonych był hospitalizowany
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.