Connect with us

Sport

Kaczmarek i Nowicki wśród bydgoskich gwiazd | ZAPOWIEDŹ

Published

on

Kaczmarek i Nowicki wśród bydgoskich gwiazd |  ZAPOWIEDŹ

Wielu najlepszych polskich sportowców zmierzy się z niektórymi z najlepszych sportowców na świecie Złoto na World Athletics Continental Tour Nabożeństwo żałobne Ireny Szewińskiej będzie kontynuowane w czwartek (20) w Bydgoszczy.

Nic dziwnego, że Natalia Kaczmarek znalazła się w gronie głównych gwiazd zawodów, nazwanych na cześć polskiej sprinterki Szewińskiej, która w 1976 r. w Montrealu ustanowiła rekord świata z czasem 49,28 w biegu na 400 m na Igrzyskach Olimpijskich. Ten legendarny wynik pozostał rekordem Polski aż do zeszłego tygodnia, kiedy Kaczmarek poprawił go do 48,98 i zdobył w Rzymie tytuł mistrza Europy.

Świeżo po występie na Stadio Olimpico srebrna medalistka Pucharu Świata Kaczmarek planuje kolejny występ dla swoich kibiców na stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka. W tym sezonie w każdym ze swoich biegów na 400 metrów plasowała się w pierwszej dwójce, a w Bydgoszczy będzie rywalizować m.in. Am Pipi.

W czwartek rozpoczyna się rzut młotem mężczyzn, podczas którego ponownie spotkają się wszyscy trzej medaliści ostatnich Mistrzostw Europy. Krajowa gwiazda Wojciech Nowicki, Węgier Bence Halasz i Ukrainiec Mykhaylo Kokhan wznawiają rywalizację w dyscyplinie, w której uczestniczy także inna polska gwiazda – pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek – i holenderski rekordzista Denzel Comenentia.

Jeśli chodzi o dotychczasowe występy w tym sezonie mistrza olimpijskiego Nowickiego, czwartego wicemistrza olimpijskiego Kokhana i brązowego medalistę Pucharu Świata Halasza dzieli niecałe pół metra. Nowicki, także dwukrotny srebrny medalista mistrzostw świata, rzucił w Rzymie 80,95 m i zdobył swój trzeci z rzędu tytuł mistrza Europy, Kokhan w Nairobi rzucił 80,76 m, a w Rzymie Halasz 80,49 m. Nowicki został zwycięzcą bydgoskiego roku 2022, rok wcześniej był drugi.

W pchnięciu kulą mężczyzn srebrny medalista mistrzostw świata Leonardo Fabbri zmierzy się z Rajindrą Campbellem z Jamajki, Tomasem Stankiem z Czech i Scottem Lincolnem z Wielkiej Brytanii, a także Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim z Polski.

READ  Świątek robi prosty pierwszy krok w poszukiwaniu tytułów US Open

Fabbri zajmuje drugie miejsce na liście najlepszych w tym sezonie z rekordem kraju wynoszącym 22,95 m ustanowionym w Savonie w zeszłym miesiącu, a Campbell również pobił dotychczasowy wynik 22 m w 2024 r.

W skoku o tyczce mężczyzn faworyt gospodarzy Piotr Lisek, wielokrotny medalista mistrzostw świata, zmierzy się ze srebrnym medalistą z Filipin Ernestem Johnem Obieną i brązowym medalistą halowym Emmanouilem Karalisem z Grecji. Obiena w lutym w hali skoczył na odległość 5,93 m i ustanowił swój najlepszy wynik w tym sezonie na świeżym powietrzu, osiągając wynik 5,80 m, który uzyskał po zwycięstwie w Continental Tour Gold Meeting w Los Angeles, natomiast Karalis skoczył na Mistrzostwach Europy w zeszłym tygodniu, uzyskując srebrny medal na odległość 5,87 m. . Cztery dni później nastąpiło zwycięstwo w Atenach o wysokości 5,82 m.

Freweyni Hailu z Etiopii miło wspomina wyścigi w Polsce, gdzie w lutym w Toruniu w hali na 1500 m ustanowiła swój rekord życiowy z czasem 3:55,28. Miało to miejsce na miesiąc przed zdobyciem tytułu mistrzyni świata w halach w Glasgow, a teraz kontynuuje kampanię outdoorową w Bydgoszczy.

Rywalizować będzie u boku australijskiego trio Linden Hall, Abbey Caldwell i Sarah Billings, a także brytyjskiej Revee Walcott-Nolan.

Szwed Andreas Kramer odniósł we wtorek niewielkie zwycięstwo na dystansie 800 m podczas Continental Tour Gold Meeting w Turku i będzie chciał kontynuować swoją passę, gdy zmierzy się z Algierczykiem Mohamedem Ali Gouanedem, mistrzem Holandii Ryanem Clarke i Polakiem Mateuszem Borkowskim przynależeć. W biegu na 1500 m mężczyzn Australijczyk Cameron Myers zmierzy się z Federico Rivą z Włoch i Danielem Mungutim z Kenii.

Zoe Hobbs z Nowej Zelandii prowadzi w biegu na 100 m kobiet po zdobyciu w tym sezonie złota na mitingach Continental Tour w Melbourne i Tokio.

Polska siedmioboistka Adrianna Sulek-Schubert wraca do wyczynowego sportu po urodzeniu syna w lutym i będzie rywalizować w biegu na 100 metrów przez płotki z Sarah Lavin, Viktorią Forster i Crystal Morrison. W biegu na 110 metrów przez płotki Polak Damian Czykier i Jakub Szymański zmierzą się z Rogerem Iribarne, Milanem Trajkoviciem i Eduardo Rodriguesem.

READ  Pudełko. Fińskie media: rewanż Kownackiego z Heleniusem prawie się zgadza

W biegu na 400 metrów przez płotki startują Brazylijczyk Matheus Lima, Irlandczyk Thomas Barr, Czech Nikoleta Jichova, Australijka Sarah Carli i Południowoafrykański Zeney Geldenhuys.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *