Connect with us

Sport

John L Creatura 1939-2022 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

John L Creatura 1939-2022 |  Wiadomości, sport, praca

GIRARD – John Lawrence Creatura, lat 83, zmarł spokojnie we śnie w sobotę 26 listopada 2022 r.

Jana, którego pieszczotliwie nazywano „Wielki Jan” lub „Dlatego”urodził się 19 maja 1939 roku w Hillsville w Pensylwanii jako najstarsze z trojga dzieci zmarłego Armellio „Armia” Creatura i Franciszek Macchio Creatura.

Jako dziecko John i jego rodzina przeprowadzili się do słynnej dzielnicy Brier Hill, gdzie mieszkał Big John „chodził po ulicach” i wielu przyjaciół na całe życie. John nigdy nie stronił od dobrej walki i był świetnym gawędziarzem. Często opowiadał historie o „Stare dobre czasy” Dorastanie w Brier Hill z piwem lub nalewaniem dwóch palców.

Big John ukończył szkołę Rayen w 1957 roku, gdzie był członkiem drużyny piłkarskiej. Piłka nożna była jedną z jego największych pasji i przez całą karierę w szkole średniej był nazywany drużyną All City and All Ohio. John był bardzo dumny ze szkoły, która dała mu podstawy w piłce nożnej i otrzymał wiele stypendiów na grę w piłkę nożną po ukończeniu szkoły średniej, ale wszystkie je odrzucił, aby służyć w piechocie morskiej, kolejnej z jego trzech wielkich pasji.

Po ukończeniu studiów John zaciągnął się do piechoty morskiej i stacjonował na Okinawie w Japonii. Z dumą służył przez cztery lata, dochodząc do stopni kaprala i posła.

Kiedy John wrócił z piechoty morskiej, zobaczył nieżyjącą już Serafinę Parillo, którą poznał podczas wspólnej pracy. Od chwili, gdy ją zobaczył, wiedział, że się z nią ożeni. John i Serafina pobrali się 22 lipca 1961 roku i świętowali razem 60 lat małżeństwa, aż do śmierci Serafiny 16 listopada 2021 roku.

Mieszkając i wychowując rodzinę w Girard, John pracował w fabryce General Motors w Lordstown, gdzie zyskał przydomek „Dlatego.” Był osobą towarzyską i był kochany przez wszystkich swoich kolegów. Bo zawsze miał uśmiech na twarzy i był światłem i rozmową w pokoju. Często można było usłyszeć, jak śpiewa lub gwiżdże jakąś melodię.

READ  Donna M. Hewitt 1964-2023 | Wiadomości, sport, praca

John wiedział, jak cieszyć się życiem i razem z Serafiną urządzali w piwnicy wiele przyjęć, śpiewając, śmiejąc się i tańcząc. Zawsze był pierwszy na parkiecie i kręcił się wokół wszystkich, którzy byli w pobliżu.

Duży John lubił pracować na zewnątrz w swoim ogrodzie i pielęgnować swój ogród i róże swojej żony. Można by go również zobaczyć, jak gotuje w kuchni, konserwuje swoją słynną paprykę, a nawet piecze swoje ulubione ciasto z lodówką, które robiła dla niego jego mama. John był zagorzałym fanem Ohio State Buckeyes i Cleveland Browns i każdej jesieni nie przeszkadzano mu ani w meczu Buckeyes, ani w Browns.

Trzecią i największą pasją Johna w jego życiu były dzieci i wnuki. Był dobrym starym człowiekiem rodzinnym, który miał wielkie serce i uwielbiał spędzać czas z rodziną, kiedy tylko mógł. John witał wszystkich i traktował ich jak rodzinę, ponieważ obcy dla niego nie istnieli. Naprawdę chciał cię tylko rozśmieszyć i rozśmieszyć.

John uwielbiał okres Bożego Narodzenia i święta Bożego Narodzenia, a kiedy jego dzieci były małe, zawsze szukał największego niebieskiego świerka, jaki mógł znaleźć, i nigdy nie skąpił na dekoracjach. Sprawił, że jego dom był magiczny i zawsze dbał o to, aby jego dzieci i wnuki miały niezapomniane wakacje.

Pan Creatura opuszcza swoją córkę Annę Marie (Frank) Popovich z Polski, aby pielęgnować jego pamięć; jego syn Chuck (Millie) Creatura z Polski; czworo wnucząt, Francesca (Collin) Hocker, Sara (Rob) Proudfoot, Jonathan Creatura i Mila Creatura; dwie siostry Sandra Zentko i Mariana Creatura; trzej szwagrowie, Rocky (Rosemarie) Parillo, Vince Parillo i Luciano (Marilyn) Parillo; dwie szwagierki, Angeline Kovalchik i Caroline (Sam) Martuccio; oraz wielu siostrzenic i siostrzeńców oraz członków dalszej rodziny.

Wszyscy, którzy go znali i kochali, będą bardzo tęsknić za Wielkim Johnem.

READ  # 1 Barty powtarza się jako mistrz Miami, kiedy Andreescu przechodzi na emeryturę

Oprócz rodziców i żony, śmierć Johna poprzedziła szwagier Kenny Zentko i szwagierka Laura Parillo.

Rodzina i przyjaciele mogą zebrać się, aby złożyć wyrazy szacunku w czwartek 1 grudnia 2022 r. w godzinach od 10:00 do 11:00 w kościele św.

Po mszy na cmentarzu Girard Liberty Union, gdzie John jest pochowany obok swojej ukochanej żony Serafiny, odbędzie się pogrzeb z honorami wojskowymi.

Przygotowania powierzono Domowi Pogrzebowemu Kinnick w Girard.

Odwiedź stronę kinnickfuneralhome.com, aby zobaczyć i udostępnić ten nekrolog oraz złożyć kondolencje rodzinie Johna.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *