Connect with us

Zabawa

Johannes Larcher, szef HBO Max International o globalnej premierze — The Hollywood Reporter

Published

on

Johannes Larcher, szef HBO Max International o globalnej premierze — The Hollywood Reporter

Bitwa o globalny rynek streamingu to „wyścig trzech koni”, a HBO Max planuje być jednym z tych trzech, powiedział Johannes Larcher, szef HBO Max International, podczas wtorkowej sesji inauguracyjnej na międzynarodowym rynku telewizyjnym MIPTV.

Larcher zrobił trudne wyzwanie dla usługi przesyłania strumieniowego Warner Bros., która jest obecnie dostępna w 61 terytoriach na całym świecie, ale ma dotrzeć do 190 terytoriów do 2026 roku. HBO Max wszedł w tym miesiącu na dodatkowe 15 terytoriów w Europie, w tym do Holandii, Portugalii, Węgier, Polski i Rumunii.

Według Larchera, ekspansja ta jest napędzana przez rosnącą listę międzynarodowych oryginałów. HBO wyprodukowało około 10 międzynarodowych oryginałów w 2019 roku, ale planuje wysłać około 40 oryginałów poza Stany Zjednoczone do 2023 roku.

HBO Max we wtorek ogłosił wznowienie drugiego sezonu hiszpańskiego serialu komediowego W pewien sposób. LACOproductora i Globomedia z Mediapro produkują madrycki serial dla HBO Max w Hiszpanii, a producentami wykonawczymi są Jorge Pezzi i Javier Pons. Miguel Salvat, Camilla Curtis i Antony Root to producenci wykonawczy Manuela Burló Moreno, która stworzyła, napisała i wyreżyserowała W pewien sposób, powróci w drugim sezonie. Główne zdjęcia do drugiego sezonu rozpoczną się wiosną tego roku w Hiszpanii.

Larcher argumentował, że rosnące koszty wydatkowania treści dla dużych graczy oznaczają, że nie ma innego wyjścia, jak tylko wejść na rynek globalny. Odnotowując ogromny wzrost wydatków produkcyjnych Netflix, z planami dodatkowych 9 miliardów dolarów wydatków na programy w 2026 r. w porównaniu z 2021 r. – „co dałoby ci prawie 700 odcinków Korona i około 50 Spider-Man: Bez drogi do domus”, zauważył – że jedynym sposobem, aby pozwolić sobie na taki poziom wydatków na treści, jest „kiedy wykorzystasz tę inwestycję do coraz większej liczby subskrybentów”.

Larcher po raz kolejny wskazał na lidera streamingu Netflix, zauważając, że około 95 procent ogólnego wzrostu streamerów pochodzi obecnie spoza Stanów Zjednoczonych. „Wszyscy z nas w tym wyścigu idziemy globalnie” – powiedział.

Larcher był jednak ciekaw, jaki wpływ na HBO Max w skali międzynarodowej wpłynie fuzja Discovery-Warner Bros. o wartości 43 miliardów dolarów, która ma zostać wkrótce zamknięta. Pojawiły się spekulacje, że plany Warner i Discovery dotyczące połączenia amerykańskich serwisów streamingowych HBO Max i Discovery+ zostaną powtórzone na całym świecie.

Discovery odnotowało 22 miliony klientów korzystających z transmisji strumieniowych na całym świecie pod koniec 2021 r., podczas gdy HBO Max i HBO zakończyły 2021 r. z łączną liczbą 73,8 miliona subskrybentów na całym świecie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *