Connect with us

Zabawa

Joe Biden potępiony za nieprzestrzeganie instrukcji podczas wydarzenia w Polsce – „Manekin”

Published

on

Joe Biden potępiony za nieprzestrzeganie instrukcji podczas wydarzenia w Polsce – „Manekin”

Joe Biden został nazwany „manekinem” za niezastosowanie się do poleceń podczas inspekcji wojskowej w Polsce.

Amerykański prezydent odbył w tym tygodniu niespodziewaną podróż na Ukrainę, kiedy odwiedził swojego ukraińskiego odpowiednika Wołodymyra Zełenskiego w Kijowie, a kamery były szeroko otwarte, gdy Biden przybył do stolicy Polski, aby wygłosić kluczowe przemówienie.

W poniedziałek odwiedził wojskową gwardię honorową obok Prezydenta RP Andrzeja Dudy przed Pałacem Prezydenckim w ramach ceremonii powitania. Podczas kontroli Biden został sfilmowany, gdy opuszczał czerwony dywan, podczas gdy polski prezydent wraz z innymi osobami wprowadzał go z powrotem na czerwony dywan, co niektórzy podchwycili w mediach społecznościowych.

Joe Biden spotkał się z krytyką w Internecie po tym, jak w sieci pojawiło się nagranie pokazujące, jak schodzi z czerwonego dywanu podczas inspekcji wojskowej w Warszawie. Podczas swojej wizyty Prezydent wygłosił kluczowe przemówienie.
Mandel Ngan/AFP za pośrednictwem Getty Images

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych, jak Matt Clark z Patriot One News, wykorzystali materiał filmowy z Ruptly TV i udostępnili 12-sekundowy klip przedstawiający niezręczną chwilę prezydenta Bidena.

„Och, FFS! Biden nie może przestrzegać nawet podstawowych poleceń dotyczących chodzenia podczas kontroli Straży Honorowej w Warszawie” – napisał Clark przed zwróceniem się do prezydenta. „Powinieneś zostać na czerwonym dywanie, głupku!”

Na nagraniu widać Bidena idącego obok Dudy po czerwonym dywanie wystarczająco szerokim dla dwóch osób. Gdy dotrą do końca kolejki, odwracają się i wydaje się, że wracają tą samą drogą, ale Biden wydaje się skręcić w lewo, zanim doradca nalega, aby wrócił tą samą drogą, którą przeszedł przez dywan.

Kiedy użytkownik Twittera zauważył, że obaj prezydenci znikają z dywanu, Clark odpowiedział i zasugerował, że tak nie jest. – Tak, żeby oszczędzić Joemu wstydu. Przewodnik dosłownie wskazuje na dywan, mając nadzieję, że Joe do niego wróci, ale NIE!” – napisał z kolejnym płaczącym i śmiejącym się emoji. Dziesiątki osób skomentowało pierwszy post Clarka, śmiejąc się emoji.

READ  „Oppenheimer przekracza 600 milionów dolarów w globalnych kasach do czwartku – ostateczny termin”

Clark nie był jedynym, który ostro ocenił Bidena w Polsce. „Niech ktoś przyjdzie po swojego Pappy” – napisał subskrybent Twittera Blue Matt $RPatriot, twierdząc, że Biden wydawał się „w stanie transu i zagubienia”.

„Ludzie próbują nauczyć Bidena chodzić po czerwonym dywanie, ale to nie działa!” – napisał użytkownik Twittera @kung_fu_jedim, retweetując wideo. „Co za wstyd dla naszego kraju, gdy patrzymy na pacjenta cierpiącego na demencję, prowadzonego jak małe dziecko! Świat uważa nas za idiotów!”

Dziesiątki osób skomentowało pierwszy post Clarka, śmiejąc się emoji.

Inni opowiadali się za 80-letnim Bidenem podczas jego gorączkowej 48-godzinnej podróży do Europy Wschodniej. Richard Engel, główny korespondent zagraniczny NBC, przed opowiedzeniem szczegółów swojej podróży skomentował w poniedziałkowy wieczór, że Biden „wykazuje dużą odporność”. „Tajna wizyta w strefie działań wojennych. Dwie dziesięciogodzinne podróże pociągiem. Wielkie przemówienie w Polsce. Sama podróż byłaby wyczerpująca” – napisał Engel.

Część użytkowników Twittera zwróciła jednak uwagę, że udostępniony przez Clarka film był przykładem tego, że nie wykazał się on dużą wytrwałością. „Nie możesz mówić poważnie” – napisał do Engela jeden z użytkowników Twittera.

Joe Biden, Prezydent Duda, czerwony dywan
Biden jest prowadzony po czerwonym dywanie przez polskiego prezydenta Andrzeja Dudę podczas przeglądu wojskowego podczas ceremonii powitalnej w Warszawie. Był tam po niespodziewanej wizycie w Kijowie na Ukrainie.
Mandel Ngan/AFP za pośrednictwem Getty Images

Ten najnowszy klip z Bidenem, który został przez niektórych skrytykowany, pojawił się po wielu spekulacjach, że Biden spadł ze schodów Air Force One po tym, jak niewyraźne wideo pokazało osobę spadającą ze schodów. Newsweek potwierdził, że spadająca osoba nie była prezydentem po innym filmie udostępnionym przez ABC News na YouTube, na którym widać Bidena schodzącego po schodach samolotu bez upadku.

READ  Rockin' Recons grają w Poland Spring Inn

Biden odwiedził Zełenskiego w poniedziałek w Kijowie, a miesięczny plan bezpieczeństwa został oficjalnie podpisany dopiero w piątek. Na kontach Białego Domu w mediach społecznościowych pojawiły się szczegółowe informacje na temat tego, co wydarzyło się, gdy wylądował w Polsce, wsiadł do 10-godzinnego pociągu do Kijowa i wyjechał ponad pięć godzin później.