Connect with us

Sport

James Ronald Elliott | Wiadomości, sport, praca

Published

on

James Ronald Elliott |  Wiadomości, sport, praca


89-letni James Ronald Elliott z Beverly w stanie Ohio zmarł spokojnie w poniedziałek 27 czerwca ze swoimi dziećmi u boku. Urodził się w niedzielę, 8 stycznia 1933 w Wheeling w Zachodniej Wirginii, jako syn George’a L. i Lyli L. (Burrissa) Elliotta. Wczesne lata spędził w Smithfield w stanie Ohio, zanim przeniósł się do Marietta, Zanesville i wreszcie do Beverly, gdzie mieszkał przez wiele lat. Ukończył szkołę średnią w Zanesville w 1951 roku i pracował w firmie zajmującej się dystrybucją ropy naftowej swojego ojca. Później służył w armii amerykańskiej podczas kampanii koreańskiej, ukończył podstawowe szkolenie w Camp Pickett w stanie Wirginia, a później stacjonował w Camp Atterbury w stanie Indiana i Fort Sheridan w stanie Illinois. Większość swojej kariery w służbie spędził w Fort Sam Houston w San Antonio w Teksasie, gdzie odbył szkolenie ratownika medycznego.

Uczęszczał do Marietta College i ukończył w 1959 roku, uzyskując stopnie naukowe z administracji biznesowej. Podczas pobytu w Marietcie był członkiem Bractwa Alpha Sigma Phi. Po ukończeniu studiów ponownie pracował dla swojego ojca, a ostatecznie dla Ohio Power Company/American Electric Power w zakładzie Muskingum River w Beverly, najpierw jako sprzedawca węgla, a później w dziale mediów. W 1970 roku został mianowany Szefem Działu Zasobów Ludzkich, które to stanowisko piastował aż do przejścia na emeryturę w 1995 roku.

Ron był długoletnim członkiem loży masońskiej Mt. Moriah w Beverly, Szkockiego Rytu w Cambridge w stanie Ohio i Marietta Shrine Club. Był członkiem Lowell American Legion Post 750, długoletnim członkiem Beverly Presbyterian Church i byłym członkiem Beverly Lions Club. Był dumnym prezesem Citizens Bank Company of Beverly i członkiem zarządu Muskingum Valley Bancshares, Beverly, Ohio.

Pozostawił syna Michaela Allena i żonę Stacy z Marietty w stanie Ohio oraz córkę Pamelę Diane z Polski w stanie Ohio. Ocalało także dwoje wnuków, Patrick i Andrew Elliott z Marietty oraz siostra i szwagier, Margaret i Alfred Wolfe z Beverly. Ocalali także brat i szwagierka Richard i Annita Crawford z Exportu w Pensylwanii wraz ze swoją siostrzenicą Karen (Mark) Pagano, Kennethem (Amber) Crawford i Robertem (Karen) Crawford, z których wszyscy mieszkają w aglomeracji Pittsburgha. powierzchnia.

READ  TEST: Cafe Poland łączy Kolumbię z tradycyjną polską kuchnią domową

Ron został poprzedzony śmiercią przez jego 57-letnią żonę, Mary Diane Elliott, która zmarła 3 czerwca 2020 r. Oprócz rodziców poprzedził go śmierci młodszy brat, Thomas David Elliott.

Nabożeństwa pogrzebowe odbędą się w czwartek 30 czerwca o godzinie 11:00 w Beverly Presbyterian Church, pod przewodnictwem ks. Thomasa O’Connora. Konsultacja odbędzie się w środę 29 czerwca w godzinach 17:00-20:00 w McCurdy Funeral Home w Beverly. Kondolencje online można składać na stronie www.mccurdyfh.com.

Ron był miłośnikiem zwierząt, zwłaszcza psów wszelkich kształtów i rozmiarów. Zamiast kwiatów rodzina prosi o darowizny na fundusz Fundacji Społeczności Marietta-Biuro Szeryfa K-9 (Centrum Kariery Hrabstwa Waszyngton), PO Box 77, Marietta.

Rodzina chciałaby dr. HL Krupadev i jego współpracownicy, dr. Bradleyowi Carmanowi i wspaniałemu personelowi szpitala Selby General Hospital za ich doskonałą opiekę i współczucie w ostatnich dniach Rona.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *