Connect with us

Sport

Jakub Kiwior wyjawia Mikelowi Artecie swoją najlepszą pozycję w Arsenalu pomimo porozumienia z Polską

Published

on

Jakub Kiwior wyjawia Mikelowi Artecie swoją najlepszą pozycję w Arsenalu pomimo porozumienia z Polską

Jakub Kiwior uważa, że ​​środkowy obrońca to jego najlepsza pozycja, mimo że pełni inną rolę w klubie i reprezentacji. Arsenal wydał latem około 21 milionów funtów na zakup reprezentanta Polski, a Mikel Arteta pragnie wzmocnić swoją obronę. Kontuzje w obronie kosztowały Kanonierów w zeszłym sezonie, co Hiszpan odnotował na rynku transferowym.

Wszechstronność to jedna z kluczowych cech Kiwiora, gdyż 23-latek może grać na skrzydle, a nawet jako defensywny pomocnik. Jako lewy obrońca Arteta dał nowemu nabytkowi swój pierwszy występ w Premier League w zremisowanym 2:2 meczu z Fulham.

Kiwior zaliczył solidny występ, ale nie takie są perspektywy na jego dłuższą przyszłość na Emirates Stadium. I to pomimo faktu, że podczas niedawnej przerwy reprezentacyjnej Polska wykorzystywała obrońcę także w roli lewego obrońcy.

Biorąc pod uwagę mnogość opcji dostępnych dla Artety, zapewnienie sobie miejsca w wyjściowym składzie na środku obrony może okazać się trudne. William Saliba i Gabriel są niekwestionowanymi podstawowymi zawodnikami Kanonierów, podczas gdy Ben White i kontuzjowany Jurrien Timber pozostają w rezerwach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mikel Arteta rozwiązał dylemat wyboru Arsenalu, gdy Bukayo Saka wraca za 45 milionów funtów

„Nadal uważam, że moją ulubioną pozycją jest środkowy obrońca” – Kiwior powiedział Sky Sports. – Wiem jednak, że to trener przed meczem decyduje, gdzie zagram.

„Teraz nie jest już dla mnie tak ważne, gdzie gram, decyduje trener. Mamy tutaj znakomitych zawodników, a rywalizacja jest bardzo zacięta. Cieszę się, że mogę rywalizować z tak dobrymi zawodnikami i nawet jeśli nie zostanę powołany do podstawowego składu, to dam z siebie wszystko. Jestem szczęśliwy. Nie uważam tego za coś złego.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *