Connect with us

Zabawa

Jakie są najlepsze filmy o futbolu amerykańskim?

Published

on

Jakie są najlepsze filmy o futbolu amerykańskim?

Futbol amerykański stworzył kilka niesamowitych historii dla kina.

Sport zawsze odgrywał dużą rolę w Hollywood, a futbol amerykański jest często tematem przewodnim.

Tutaj DAZN przygląda się bliżej niektórym z najlepszych filmów o futbolu amerykańskim.

Dowolna niedziela 1999 r

Gwiazdorska obsada z udziałem Ala Pacino i Cameron Diaz opowiada historię Miami Sharks z poziomu sali konferencyjnej i kortu.

Klasyczna historia Olivera Stone’a jest pełna zawirowań i sukcesów, ale porywająca przemowa Pacino w garderobie to moment, który kradnie show w filmie, który ma wiele do polubienia.

Pomyśl o Tytanach, 2000

Prawdziwa historia wyzwania Hermana Boone’a, by zjednoczyć odseparowaną szkołę w Wirginii, przedstawia futbol i napięcia rasowe w napiętym obrazie.

Młoda obsada zagrała genialnie, ale gra Denzela Washingtona sprawiła, że ​​wszyscy inni zaangażowani w to się rozwijali.

Rudego, 1993

Klasyk Seana Astina opowiada historię Daniela „Rudego” Rüttigera, który realizuje swoje marzenie o zostaniu piłkarzem na Uniwersytecie Notre Dame.

Pomimo wielu przeciwności, „Rudy” nie poddaje się swojej obsesji na punkcie dostarczania widzom niezapomnianej historii o przegranych.

Światła piątkowej nocy, 2004

Historia, którą można by opowiedzieć w wielu amerykańskich miastach, ale to Odessa w Teksasie zapewniła odpowiednią scenerię dla tego dramatu o dojrzewaniu.

Ta klasyczna opowieść o sporcie skupiała się na znaczeniu szkoły średniej dla małych społeczności w Ameryce i dała początek serialowi telewizyjnemu, który nie wypadł tak dobrze, jak film, który zainspirował tak wielu.

Jerry’ego Maguire’a, 1996

Film, który wykracza poza pole gry, to klasyczny film Toma Cruise’a i Kuby Goodinga Jr., który podkreśla związek między graczem a agentem.

Tutaj kariera Goodinga Jr. osiągnęła szczyt, kiedy zdobył zasłużonego Oscara za rolę Roda Tidwella, a jego kultowe zdanie „pokaż mi pieniądze” stało się popularnym zwrotem.

READ  „The New Boy” zdobywa Złotą Żabę na Camerimage w Polsce – pełna lista zwycięzców

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *