Connect with us

Zabawa

Jakie są najlepsze filmy o boksie?

Published

on

Jakie są najlepsze filmy o boksie?

Jaki sport przekłada się lepiej na duży ekran niż boks? Historie desperacji i cierpienia, w których bohaterowie używają pierścienia, by ratować swoje życie, często dobrze radziły sobie w kinie.

Tutaj DAZN pokazuje jedne z najlepszych filmów o boksie.

Rocky’ego, 1976

Ostateczny film bokserski, który stał się niezwykle udaną serią, a także zapoczątkował karierę Sylvestra Stallone. Od dawna życząc walczącego aktora, Stallone odmówił porzucenia marzenia o nakręceniu tego filmu, a efektem końcowym był wspaniały film, który zainspirował całe pokolenie do uprawiania tego sportu.

Historia czeladnika z Filadelfii i windykatora długów na pół etatu, Rocky Balboa otrzymuje życiową szansę, gdy zostaje wybrany, by zmierzyć się z Apollo Creedem, mistrzem wagi ciężkiej. Niesamowita historia słabszego gracza rozwija się, gdy Rocky wbrew wszelkim przeciwnościom dokonuje niesamowitego wyczynu, aby maksymalnie wykorzystać rywala.

Wściekły byk, 1980

Po kolejnej udanej współpracy z Martinem Scorsese, Robert De Niro zdobył Oscara dla najlepszego aktora za biografię Jake’a Lamotty, jednego z najtwardszych mistrzów boksu wszechczasów. Oprócz skupienia się na karierze Lamotty w ringu, Raging Bull zagłębił się także w życie osobiste niespokojnego wojownika, które obejmowało problemy rodzinne, a także starcia z mafią.

Credo, 2015

Creed, odnoszący sukcesy odłam serii Rocky, opowiada historię Adonisa Creeda, syna Apolla, który jest zdeterminowany, by pójść w ślady ojca i zostać mistrzem świata. Prowadzony przez Rocky’ego, który służy jako trener wojowników, Creed musi pokonać liczne przeszkody, próbując uciec przed przytłaczającym cieniem ojca.

Huragan, 1999

Znakomity portret Rubina Cartera w reżyserii Denzela Washingtona zdobył uznanie krytyków, gdy niesprawiedliwe uwięzienie wagi średniej zostało przeniesione na duży ekran. Niegdyś potężny pretendent, kariera Cartera została dramatycznie zatrzymana, gdy został skazany na dożywocie za morderstwo, którego nie popełnił. Chociaż jest to kluczowa cecha wielu ciężkich walk, jego walka z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości jest tym, o czym jest jego film.

READ  Polska żąda ekstradycji Jarosława Hunki ze względu na jego rzekomą nazistowską przeszłość

Wojownik, 2010

Na ringu bokserskim Mickey Ward słynął z niesamowitej trylogii z Arturo Gattim, ale wiele mówi o jego karierze, jeśli żadna z tych walk nie pojawia się w jego filmie. The Fighter skupia się na swojej relacji z przyrodnim bratem i byłym zawodnikiem Dickiem Ecklundem i pokazuje, jak Ward pokonał niewiarygodne przeciwności, by stać się jedną z najbardziej ukochanych postaci boksu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *