Connect with us

Nauka

Jak pobrać i używać aplikacji NHS COVID-19

Published

on

24 września 2020, 09:08 | Zaktualizowano: 24 września 2020, 10:15

Aplikacja NHS Coronavirus App.

Zdjęcie: NHSOto wszystkie szczegóły dotyczące aplikacji NHS COVID-19.

Śledząc koronawirus pandemii, wydaje się, że sprawy powoli i systematycznie wracają do normy, jednak to zdecydowanie nie koniec. Wszyscy musimy dołożyć wszelkich starań, aby chronić naszych bliskich i szerszą społeczność, a najszybszym sposobem na to jest aplikacja NHS COVID-19.

Kiedy wszyscy pobieramy aplikację i korzystamy z niej, pomagamy chronić naszych przyjaciół, rodzinę i nie tylko. Aplikacja sprytnie informuje Cię, czy byłeś w bliskim kontakcie z kimś, kto miał koronawirusa, i pokazuje ryzyko w Twojej okolicy, powstrzymując nas przed potencjalnym rozprzestrzenianiem się go. Możesz również zarezerwować test, jeśli masz objawy i przestrzegać najnowszych porad rządowych.

Oto jak pobrać i używać NHS COVID-19.

Jak pobrać i używać aplikacji NHS COVID-19

Jak pobrać i używać aplikacji NHS COVID-19.

Zdjęcie: NHS


Jak pobrać i używać aplikacji NHS COVID-19.

1) Pobieranie aplikacji jest bezpłatne, proste i dostępne w Anglii i Walii od czwartku 24 września 2020 r. Jeśli używasz iPhone’a, wystarczy udać się do Apple App Store, a użytkownicy Androida mogą pobrać ją z Google Grać.

2) Możesz zameldować się w miejscach publicznych, takich jak bary, puby i restauracje, korzystając z wbudowanego skanera kodów QR, dzięki czemu można się z Tobą skontaktować, jeśli wybuchnie epidemia związana z tym miejscem. Prawdopodobnie widziałeś oficjalne plakaty z kodami QR NHS rozrzucone po firmach w Twojej okolicy, zamiast wpisywać swoje dane za każdym razem, kiedy używasz aplikacji, wszystko, co musisz zrobić, to zeskanować kod QR.

3) Możesz sprawdzić, czy masz jakiekolwiek objawy koronawirusa, korzystając z aplikacji zgodnie z najnowszymi zaleceniami rządu. Jeśli chcesz zarezerwować test, aplikacja pomoże Ci go uzyskać online. Jeśli uzyskasz pozytywny wynik, możesz powiadomić aplikację, a ona powiadomi każdego użytkownika aplikacji, z którym ostatnio miałeś bliski kontakt, za pośrednictwem anonimowego powiadomienia.

4) Nie martw się, nie jesteś śledzony. Aplikacja nie korzysta z GPS i nie może śledzić Twojej lokalizacji, monitorować, czy izolujesz się sam, ani wyświetlać danych osobowych w telefonie. Chroni Twoją prywatność dzięki sprawdzonej technologii Bluetooth firmy Apple i Google.

5) Wszelkie dane udostępnione aplikacji będą przechowywane tylko w telefonie, więc jeśli zdecydujesz się usunąć aplikację, wszystkie dane zostaną również usunięte.

Wszystkie informacje i wskazówki można znaleźć pod adresem https://covid19.nhs.uk/

Aby dowiedzieć się więcej o aplikacji NHS COVID-19, przejdź do Strona na Facebooku albo Konto Twitter.

READ  Izolacja Ukrainy przez Rosję zagraża klimatologii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.