Jabeur kontynuuje swoją mocną passę, aby awansować do trzeciej rundy Wimbledonu

LONDYN, 29 czerwca (Reuters) – trzecie miejsce tunezyjskie Ons Jabeur kontynuowało dobrą passę na trawie, by w środę awansować do trzeciej rundy Wimbledonu po łatwym zwycięstwie 6-4, 6:0 nad eliminatorką Katarzyną Kawa z Polski.

Uważa się, że Jabeur, obecnie drugi w światowych rankingach kariery, jest jednym z faworytów do tytułu po zdobyciu trofeum WTA 500 na trawiastym korcie Grand Slam w Berlinie dwa tygodnie temu.

W środę 27-latka, która dotarła do ćwierćfinału All England Club w 2021 roku, wydawała się wracać do miejsca, w którym przerwała zwycięstwo w pierwszej rundzie, ponieważ pokonanie kolejnego kwalifikatora w Mirjam zajęło jej zaledwie 54 minuty Björklund.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Jabeur, który wszedł do drugiej rundy z wynikiem 2:0 head-to-head z 29-letnią Kawą na 91. miejscu, grał agresywnie od samego początku, mieszając potężne uderzenia w ziemię ze zręcznymi drop-shotami, aby wyjść z linii bazowej i dominować. .

Po wczesnej wymianie przerw w serwowaniu, Jabeur złamał podanie Kawy, który nigdy nie grał na trawie przed tym sezonem, po raz drugi w dziewiątym meczu przed serwowaniem w celu wygrania seta otwierającego.

Kawa zaczął zmagać się z widocznymi problemami z barkiem w drugim secie i wymagał pomocy medycznej na boisku, przegrywając 3-0. Udało jej się wrócić na dwór, ale nie stawiała większego oporu.

Marsz Jabeur do zwycięstwa został zatrzymany w punkcie meczowym, ponieważ potrzebowała pięciu z nich, ale Tunezyjka, która w tym tygodniu została najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z Afryki wszechczasów, przypieczętowała rywalizację potężnym pierwszym serwisem.

Następnie spotyka 77. miejsce w rankingu France Diane Parry o miejsce w czwartej rundzie.