Connect with us

Świat

Izraelskie Siły Powietrzne atakują Strefę Gazy w odpowiedzi na ogniste balony

Published

on

Izraelskie Siły Powietrzne atakują Strefę Gazy w odpowiedzi na ogniste balony
IDF zaatakowało obóz wojskowy Hamasu w południowej Strefie Gazy, poinformował rzecznik IDF w niedzielę wieczorem. Myśliwce izraelskich sił powietrznych zaatakowały bazę wojskową, która obejmowała wiele budynków używanych przez członków Hamasu. Baza znajdowała się na obszarze cywilnym w pobliżu szkoły, poinformował rzecznik IDF. Potwierdzili również, że naloty są odwetem za balony zapalające, które zostały wystrzelone w poprzednią niedzielę i wywołały pożary w radzie regionalnej Eszkol.

Nastąpiło to po wcześniejszym zamknięciu obszaru połowowego Gazy z 12 do zaledwie sześciu mil morskich.

Po wznowieniu podpaleń i szeregu ocen Koordynator ds. Operacji Rządowych na Terytoriach (COGAT) gen. dyw. Ghassan Alian ogłosił w niedzielę, że podjęto decyzję o zmniejszeniu strefy połowowej w Strefie Gazy z 12 do 6 mil morskich.

Decyzja wchodzi w życie natychmiast i jest ważna do odwołania. Przed operacją Strażnik Muru strefa połowowa Gazy miała 15 mil morskich.

Decyzja o ograniczeniu obszaru połowowego Strefy Gazy zapadła po wznowieniu działalności Balony ognia z Gazy na terytorium Izraela po 3 tygodniach względnego spokoju. Decyzja zapada zaledwie 12 dni po zamknięciu strefy połowowej Gazy rozszerzony od 9 do 12 mil morskich ze względu na względny spokój obserwowany w ostatnich tygodniach. W oświadczeniu COGAT powiedział: „Organizacja terrorystyczna Hamas jest odpowiedzialna za wszystko, co robi się z państwem Izrael w Strefie Gazy i poza nią. Poniesie konsekwencje przemocy wobec jej obywateli”.

W ubiegłą niedzielę trzy pożary zostały zgaszone w radzie regionalnej Eszkol w pobliżu granicy ze Strefą Gazy. Badacz przeciwpożarowy ustalił, że wszystkie trzy były wynikiem balonów ogniowych.

READ  USA: Ogromne szkody, straszna jakość powietrza. Straty sięgają miliardów dolarów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *