Connect with us

Świat

Izrael zezwala zaszczepionym lub wyzdrowionym turystom na wjazd do kraju od 1 listopada

Published

on

Ministrowie w czwartek otworzyli izraelskie granice od 1 listopada dla turystów zaszczepionych przeciwko COVID-19 lub wracających do zdrowia po chorobie, poinformowało biuro premiera.

Wpuszczani są jednak tylko turyści z krajów, które nie są określane jako „czerwone” ze względu na wysoki wskaźnik infekcji. Ponadto turyści z krajów, w których pojawia się nowy wariant AY4.2, nie powinni być wpuszczani, co jest powodem do niepokoju.

Zdecydowanej większości turystów zabroniono wjazdu do Izraela od początku pandemii koronawirusa w marcu zeszłego roku. Ponowne otwarcie granic było kilkakrotnie opóźniane w ciągu roku, ponieważ infekcje COVID rosły i spadały.

PMO poinformowało, że plan, który nie został jeszcze zatwierdzony przez gabinet koronawirusa wysokiego szczebla, może zostać zaktualizowany „zgodnie z rozwojem i identyfikacją nowych wariantów”.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli w czwartek, że pięć przypadków AY4.2 zostało zdiagnozowanych retrospektywnie od czasu, gdy pierwszy znany przypadek w Izraelu został potwierdzony we wtorek w próbce pobranej od młodego chłopca, który wrócił do kraju z Mołdawii.

Nowy wariant szczepu Delta został niedawno zidentyfikowany w wielu krajach Europy Wschodniej i Wielkiej Brytanii. W środę Centra Kontroli i Prewencji Chorób ogłosiły, że pierwsze przypadki wykryto w Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie z nowymi przepisami, tylko turyści, którzy zostali zaszczepieni w ciągu 180 dni przed wejściem na pokład samolotu, mogą wjechać do Izraela. W przypadku szczepionki firmy Pfizer między drugim lub trzecim szczepieniem podróżnego a wjazdem do Izraela musi upłynąć siedem dni. W przypadku Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson (jedna dawka, nie dwie), Sinovac i Sinopharm musi minąć 14 dni.

Podróżni są widziani na lotnisku Ben Gurion niedaleko Tel Awiwu 6 września 2021 r. (Yonatan Sindel / Flash90)

Zgodnie z obowiązującymi przepisami turyści przybyli w maju w zorganizowanych grupach, choć w bardzo ograniczonej liczbie. Ponadto krewni pierwszego stopnia obywateli lub rezydentów Izraela mogli ubiegać się o pozwolenie na wjazd do kraju.

READ  Jerozolima: Dziesiątki Palestyńczyków rannych w starciach izraelskiej policji, gdy żydowscy ekstremiści śpiewają „Śmierć Arabom”.

Zgodnie zarówno z obecnymi, jak i nowymi przepisami, wszyscy podróżujący do Izraela muszą przejść test PCR w ciągu 72 godzin od wylotu oraz drugi test po wylądowaniu na lotnisku Ben Gurion. Zaszczepieni podróżni muszą pozostać w kwarantannie przez 24 godziny lub do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu. Osoby niezaszczepione muszą pozostać w kwarantannie przez 14 dni, która może zostać skrócona do siedmiu dni z dwoma negatywnymi wynikami w dniu 1 i 7.

Na spotkaniu w czwartek ministrowie postanowili nie uznawać rosyjskiej szczepionki Sputnik-V. Niewykluczone, że ogłosi to uznanie podczas piątkowego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Soczi.

Zgłoś w tym tygodniu powiedział, że izraelscy urzędnicy mają rozpoznać turystów zaszczepionych kontrowersyjnym strzałem Sputnik-V. Szczepionka Sputnik-V została wypuszczona na rynek w sierpniu 2020 r. i jest dumnie nazwana na cześć pierwszego na świecie satelity symbolizującego naukowe osiągnięcia Rosji. Jednak Światowa Organizacja Zdrowia i Europejska Agencja Leków nie zatwierdziły jeszcze go do użytku, a niektórzy kwestionują brak przejrzystości w rosyjskich badaniach nad szczepionkami.

Uznanie szczepionki oznaczałoby zmianę polityczną dla Izraela, który do tej pory uznawał szczepienia tylko szczepieniami zatwierdzonymi przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Pracownik medyczny podaje strzykawkę rosyjskiej szczepionki koronawirusowej Sputnik-V w centrum szczepień w Gostinnym Dvor, ogromnej przestrzeni wystawowej w Moskwie, Rosja, 12 lipca 2021 r. (Paweł Gołowkin / AP)

Wydaje się, że Izrael zbliża się do końca czwartej fali koronawirusa, ponieważ liczba nowych infekcji i ciężkich przypadków spadła w ostatnich tygodniach.

Tylko jedna osoba, która wjechała do kraju, uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa w środę, z 20 we wtorek, 22 w poniedziałek i 27 w niedzielę, co stanowi mniej niż 0,1% wszystkich osób wjeżdżających do Izraela każdego dnia.

W czwartek w Izraelu było 331 poważnych przypadków COVID-19, w porównaniu z prawie 750 miesiąc temu.

Tylko 1,05 procent badanych w środę było pozytywnych, co jest wskaźnikiem, który osiągnął najniższy poziom od początku lipca.

W środę pojawiło się 1021 nowych diagnoz koronawirusa, co daje całkowitą liczbę przypadków od początku pandemii do 1 320 563.

Trzy zgony w środę podniosły liczbę do 8030.

Ucz się hebrajskiego w zabawny i wyjątkowy sposób

Dostajesz izraelskie wiadomości… ale czy ty? WOLA to? Oto Twoja szansa, aby zrozumieć nie tylko ogólny obraz, który przedstawiamy na tych stronach, ale także krytyczne, soczyste szczegóły życia w Izraelu.

w Hebrajski mądry uliczny dla społeczności Times of Israel, co miesiąc uczymy się kilku slangowych hebrajskich zwrotów na wspólny temat. Są to niewielkie kursy hebrajskiego z dźwiękiem, które naszym zdaniem naprawdę Ci się spodobają.

Ucz się więcej

Ucz się więcej

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Jesteś poważny Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – by zaoferować wymagającym czytelnikom takim jak Ty niezastąpione relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych, nie wprowadziliśmy paywalla. Jednakże, ponieważ prowadzone przez nas dziennikarstwo jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby wesprzeć naszą pracę poprzez przyłączenie się Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, ciesząc się The Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

READ  Putin deklaruje „cztery nowe regiony Rosji”, a Moskwa anektuje części Ukrainy

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *