Irlandia przeżywa ciężki okres w dniu otwarcia turnieju Women’s EuroHockey Indoors

Irlandia przetrwała trudny dzień otwarcia Halowych Mistrzostw Europy Kobiet w Ourense w Hiszpanii, przegrywając z Polską i Belgią w sześciozespołowej grupie round-robin.

Jednak pierwszy remis z szóstą światową Polską był zachęcający. Rzut rożny Hannah Kelly dał Irlandii prowadzenie 1:0 w przerwie, a dzięki zdyscyplinowanej, mocnej obronie mieli wyrównane cztery minuty przed końcem.

Ale Polska pozostała cierpliwa i ostatecznie wykorzystała kilka późnych rzutów rożnych, aby wygrać 4:1.

Drugi mecz z Belgią był trudniejszy, a hat-trick Joanne Peeters ugruntował wynik 9:1. Bezpośredni strzał Orli Patton dał Irlandii prowadzenie 2:1 przed rozpoczęciem drugiej kwarty, ale sześć goli w drugiej połowie sprawiło, że Belgowie zmienili styl.

„Oczywiście to był ciężki dzień, ale było wiele do nauczenia się” – powiedział Patton o pierwszym posmakowaniu tego poziomu w Irlandii od 1990 roku.

„Byliśmy bardzo zadowoleni z naszego pierwszego meczu dzisiejszego ranka, zwłaszcza przeciwko tak wartościowemu przeciwnikowi z przewagą.

„Jestem rozczarowany popołudniowym meczem, ale jutro mamy pozytywne wiadomości. Nasze rzuty rożne sprawdzają się dobrze i wciąż jest dużo do gry w hokeja.

„Będziemy jutro szukać dobrych meczów ze Szwajcarią (9 rano czasu irlandzkiego) i Szkocją (15:15) i zdecydowanie uważamy, że możemy uzyskać wyniki z obu. Czekaj na coś!”

Szkocja i Szwajcaria zremisowały 3-3 i wyprzedzają w tabeli Irlandię po dwóch meczach z Belgią i Hiszpanią z sześcioma punktami i dwoma zwycięstwami.

IRLANDIA: Buckley E, Patton S, Barnwell S, Fox O, Patton O, Macken O, Regan M, Jenkinson H, Power M, Kelly H, Lloyd L, Benson A