Connect with us

technologia

iOS 17: zupełnie nowy z Siri i Spotlight

Published

on

iOS 17: zupełnie nowy z Siri i Spotlight

W systemie iOS 17 firma Apple dodała kilka nowych ulepszeń do osobistego asystenta Siri na urządzeniu i funkcji wyszukiwania Spotlight. Nie ma żadnych większych zmian, ale wyszukiwanie Spotlight zostało ulepszone i jest łatwiejsze w użyciu dla Siri niż kiedykolwiek.


Ten przewodnik przedstawi wszystkie funkcje „Siri” i Spotlight oraz zmiany w „iOS 17”.

Nigdy więcej Hej Siri

W ‌iOS 17‌ możesz po prostu powiedzieć „‌Siri‌, aby aktywować „Siri‌, pomijając „Hej”, które od lat jest używane jako słowo budzące. „Siri” jest aktywowana, gdy wypowiadasz słowo „Siri”, dzięki czemu możesz mówić bardziej naturalnie.

Hej Siri kontra Siri


Na przykład „Siri, czy możesz mi powiedzieć, która jest godzina?” to zwrot rozpoznawany przez Siri.

Kolejne wnioski

Siri jest w stanie rozpoznać i odpowiedzieć na wiele kolejnych żądań bez konieczności ponownego włączania.

Na przykład możesz poprosić Siri o podanie godziny, a następnie użyć tego samego żądania Siri, aby wysłać znajomemu SMS-a z informacją, że się spóźnisz.

artykuł internetowy

W przeglądarce Safari dostępna jest nowa funkcja „Siri”, która umożliwia osobistemu asystentowi przeczytanie artykułu internetowego. Tak długo, jak Widok Czytnika jest dostępny na stronie internetowej, możesz powiedzieć „Siri, przeczytaj mi to”, aby „Siri” przeczytała zawartość strony.

Siri

Istnieją narzędzia do odtwarzania, które umożliwiają szybkie przewijanie do przodu, wstrzymywanie, wznawianie i przewijanie do tyłu z ekranu blokady.

Wiadomości Siri

Gdy poprosisz Siri o wysłanie wiadomości, możesz teraz dotknąć, aby wybrać aplikację, z której chcesz wysłać wiadomość. Umożliwia to wysyłanie wiadomości nie tylko za pośrednictwem wbudowanej aplikacji Wiadomości firmy Apple, ale także za pośrednictwem aplikacji innych firm, takich jak Telegram i WhatsApp.

Wiadomości Siri iOS 17


Ta funkcja jest kompatybilna z dowolną aplikacją innej firmy, która ma włączoną opcję „Użyj Siri z Ask” w aplikacji Ustawienia.

Siri i tryb gotowości

Siri można aktywować w trybie gotowości, nowej opcji, która zmienia ładującego się iPhone’a w domowe centrum. Kiedy zadajesz Siri pytanie, pojawia się nowy pełnoekranowy interfejs użytkownika, który wyświetla wyniki w orientacji poziomej.

Gotowość Siri


Na przykład, jeśli zapytasz o pogodę, zobaczysz aktualną temperaturę i symbole oznaczające warunki pogodowe.

Głosy Siri UK

Dwa nowe „brytyjskie” głosy „Siri” są dostępne w „iOS 17”, w sumie cztery.

Siri w Indiach

‌iOS 17‌ obsługuje dwujęzyczne zapytania „Siri”, które łączą angielski z hindi, telegu, pendżabskim, kannada lub marathi.

Wyniki wyszukiwania zostały ulepszone dzięki nowym kolorom i ikonom aplikacji, aby ułatwić Ci zobaczenie, co jest czym. Na przykład, jeśli szukasz kotów, a jednym z wyników jest opcja dotknięcia Safari w celu wyszukiwania w Internecie, zobaczysz ikonę Safari zamiast poprzedniej ikony szkła powiększającego.

Wyszukiwanie Spotlight w iOS 17

Skróty aplikacji

Podczas wyszukiwania aplikacji Spotlight oferuje teraz skróty do aplikacji w sekcji najlepszych trafień. Jeśli szukasz zdjęć i często przechodzisz do albumu Ulubione, Spotlight wyświetli link, który przeniesie Cię bezpośrednio do albumu Ulubione z poziomu interfejsu wyszukiwania.

Skróty do aplikacji Zdjęcia

Czytaj więcej

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowych funkcji w aktualizacji „iOS 17”, zobacz nasze podsumowanie iOS 17.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *