Connect with us

technologia

Instytucje edukacyjne Polskie wewnętrzne i ukryte talenty w każdym z nas: Prez Kovind

Published

on

Nowe Delhi: Instytucje edukacyjne to nie tylko miejsca nauki; To miejsce, w którym szlifuje się wewnętrzne, a czasem ukryte talenty w każdym z nas – powiedział prezydent Indii Ram Nath Kovind.

Przemawiał dzisiaj (8 maja 2022) z okazji inauguracji stałego kampusu Indyjskiego Instytutu Zarządzania, Nagpur w Dahegaon Mauza, MIHA, Nagpur. Przy tej okazji obecni byli również Związkowy Minister Edukacji Shri Dharmendra Pradhan oraz Związkowy Minister Dróg i Autostrad Nitin Gadkari.

Prezydent powiedział, że program nauczania daje nam możliwość zbadania w sobie celu, ambicji, a tym samym spełnienia naszych marzeń.

Prezydent powiedział, że żyjemy w czasach, w których docenia się i wspiera innowacyjność i przedsiębiorczość. Zarówno innowacja, jak i przedsiębiorczość mogą nie tylko ułatwić nam życie dzięki technologii, ale także zapewnić możliwości zatrudnienia wielu ludziom. Wyraził przekonanie, że ekosystem w IIM, Nagpur, będzie sprzyjał myśleniu o tworzeniu miejsc pracy, a nie szukaniu pracy wśród studentów.

Prezes z zadowoleniem odnotował, że IIM Nagpur powołał Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości IIM Nagpur (InFED) poprzez swoje Centrum Przedsiębiorczości. Powiedział, że jest bardzo dumny, że InFED z powodzeniem umożliwił kobietom-przedsiębiorcom ukończenie programu Women Start-up, a sześć z nich nawet rozpoczęło działalność gospodarczą. Takie programy zapewniają skuteczną platformę wzmacniania pozycji kobiet.

Prezes powiedział, że nasze tradycje zawsze stawiały na dzielenie się, zwłaszcza w obszarze wiedzy. Dlatego naszym obowiązkiem jest dzielenie się zgromadzoną wiedzą.

Wyraził nadzieję, że tak jak IIM Ahmedabad zapewnił IIM, mentoring w Nagpur, wiodące w naszym kraju szkoły zawodowe, techniczne, zarządcze lub humanistyczne, zapewnią mentoring dla tworzenia podobnych instytucji. Powiedział, że dzielenie się wiedzą prowadzi do większego wzrostu samej wiedzy. Pogratulował IIM, Nagpur, inicjatywy utworzenia kampusów satelitarnych w Pune, Hyderabadzie i Singapurze.

Przy tej okazji Shri Pradhan powiedział, że wiedza jest medium władzy i LokKalyan. Kiedy kraj świętuje Amrit Mahotsav, uczniowie IIM Nagpur powinni dążyć do zerwania z formą i ozdobić kulturę przyjmowania odpowiedzialności i oddawania społeczeństwu z dużo większą energią. Wezwał IIMNag do ułatwienia rozwoju regionalnego i pod przewodnictwem NEP 2020 instytucja powinna opracować nowe sposoby wspierania przedsiębiorczości i ustanowienia Indii jako kraju tworzącego miejsca pracy.

READ  Mapy Google pokazują najlepsze pory na robienie zakupów i spożywanie posiłków w restauracjach, aby uniknąć tłumów

Dodał, że świat patrzy na Indie z wielką nadzieją. Wyraził przekonanie, że IIM Nagpur popchnie Indie do stania się gospodarką opartą na wiedzy, która będzie prowadzić Indie, kraje wschodzące, a także świat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.