Connect with us

technologia

Instagram testuje pełnoekranowy kanał podobny do TikTok

Published

on

Instagram testuje pełnoekranowy kanał podobny do TikTok

Nowy test na Instagramie sprawi, że aplikacja będzie wyglądać jeszcze bardziej jak TikTok. Odpowiedni TechCrunch, Instagram eksperymentuje z pełnoekranowymi pionowymi kanałami głównymi. Po otwarciu aplikacji Instagram użytkownicy natychmiast zobaczą pionowe treści, które mają „wysunąć wideo bardziej na pierwszy plan”. Szef Instagramu Adam Mosseri potwierdził test w wideo na Twitterze i powiedział, że w niektórych kanałach pojawią się większe zdjęcia i filmy.

Obraz udostępniony przez Instagram pokazuje kanał domowy umieszczony nad postem zamiast pod postem pełnoekranowym z komentarzami, podpisami, polubieniami i innymi funkcjami. Chociaż pasek Stories nie jest widoczny na obrazie u góry ekranu, Seine Kim, metamówca, mówi, że gdy użytkownicy zaczną przewijać, ten widok pokazuje stronę główną, a Stories są nadal dostępne u góry ich ekranu. . Wyszukiwanie, przewijanie, zakupy i własny profil użytkownika są nadal dostępne za pomocą przycisków u dołu ekranu. Powiadomienia, wiadomości i nowe funkcje publikowania pozostają na wierzchu, wraz z możliwością przełączania się między kontami.

Według Kim nieruchome obrazy i wpisy wideo zostaną również zintegrowane z kanałem pełnoekranowym.

Decyzja Instagrama o testowaniu kanałów skupiających się na wciągających filmach nie jest zaskoczeniem. Firma oferuje krótkie filmy twórcom i użytkownikom premie pieniężne do twórców tworzących topowe szpule. I bylibyśmy naprawdę wdzięczni, gdybyś przestał ponownie publikować TikToks na platformie. Pod koniec kwietnia Mosseri powiedział, że platforma zmieni algorytm rankingu na: Nagradzaj „oryginalną” zawartość o repostowanych treściach. A platforma zainwestowała w narzędzia dla twórców, aby pobierać oryginalne treści od swoich konkurentów: Instagram zaczął testować szablony Pod koniec kwietnia umożliwi to twórcom wykorzystanie istniejących formatów Rolek we własnych filmach.

READ  Dyrektor generalny Sony na PlayStation 5: „Absolutnie wszystko jest sprzedawane”

Aktualizacja 3 maja o 16:55 czasu wschodniego: Zaktualizowano o wzmiankę o filmie, na którym Mosseri opowiada o teście.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *