Connect with us

Sport

Inny rodzaj jagód | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Jagody aronii na farmie Gary’ego i Denise Palmer rosną w gronach na krzakach i są koloru czarnego. Denise Palmer trzyma kępę jagód aronii na Palmer Hill, na północ od doliny rzeki Minnesota, kilka mil na zachód od St. George.

Palmerowie dowiedzieli się o firmie z Iowa o nazwie Sawmill Hollow Family Farm, pierwszej komercyjnej i ekologicznej farmie aronii (ah-ROE-nee-ah) w Stanach Zjednoczonych.

„Nie chcieliśmy wkładać do niego winogron. Wyglądało na to, że wszyscy w dolinie rzeki (Minnesota) wkładali do niej winogrona”. powiedział Gary Palmer. “Chcieliśmy spróbować czegoś innego i poznaliśmy jagody aronii.”

Palmerowie posadzili aronię, zwaną również aronią, która jest odporna na suszę, owady, zanieczyszczenia i choroby, na kilku hektarach ziemi w pobliżu doliny rzeki.

Rośliny aronii są uważane za odporne i odporne na ciepło i dobrze rosną w rzędach sadów lub jako elementy krajobrazu o wysokości od 3 do 12 stóp.

Denise Palmer trzyma kępę jagód aronii na Palmer Hill, na północ od doliny rzeki Minnesota, kilka mil na zachód od St. George.

Palmer powiedział, że rośliny pochodzą z Ameryki Północnej, ale po raz pierwszy stały się popularne w Polsce.

„Powoli wracasz do USA” powiedziała Denise Palmer. „Same jagody są bardzo kwaśne. Nie smakują dobrze, ale są super zdrowe dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy.”

„Korzyści są ogromne. Wystarczy jeść kilka dziennie. Nie jedzą ich (sam) dla smaku, ale dla korzyści później ”. powiedział Gary Palmer. „Długo utrzymują się w lodówce”.

Palmerowie mają prasę na zimno do przetwarzania swoich trzyhektarowych jagód na około 1900 roślinach. Uprawiasz jagody od kilku lat, ale jeszcze nie sprzedawałeś ich na dużą skalę. Jagody Palmerów są dostępne w plastikowych pojemnikach o wadze 1 funta w dziale warzyw w sklepach Hy-Vee i Cash Wise Foods w New Ulm.

READ  Doskonała informacja przed inauguracją P ... w Wiślu. To nie było jeszcze takie dobre

“Czekamy, aż rynek kliknie” powiedziała Denise.

Jagody aronii na Palmer Hill na zachód od St. George są dość gęste. Palmerowie powiedzieli, że czekają na rozpoczęcie targu aronii. Palmer Hill Aronia Berries są pakowane w 1-funtowe pojemniki. Sprzedawane są w Hy-Vee i Cash Wise Foods w New Ulm.

Gary powiedział, że Axtwasser, komercyjny napój wodny wzbogacony jagodami aronii, zaczyna się rozwijać. Założony w Fargo w 2017 roku napój ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne aronii.

„Ludzie zamrażają je i umieszczają w swoich jogurtach i koktajlach”. powiedziała Denise.

Można znaleźć jagody aronii, które rosną na wolności. Wyglądają jak jagody i mogą być czarne lub czerwone i rosną na krzewach w Ameryce Północnej.

Plemiona indiańskie używają ich do robienia herbaty i leczenia przeziębień.

Mówi się, że jagody aronii zawierają szereg korzyści zdrowotnych. Badanie ekstraktu z jagód aronii wykazało, że zapobiega rakowi okrężnicy u szczurów i zmniejsza uszkodzenia komórek raka piersi.

Jagody aronii na Palmer Hill na zachód od St. George są dość gęste. Palmerowie powiedzieli, że czekają na rozpoczęcie targu aronii. Palmer Hill Aronia Berries są pakowane w 1-funtowe pojemniki. Sprzedawane są w Hy-Vee i Cash Wise Foods w New Ulm.

Inne badania na szczurach wykazały, że jagody aronii mogą być skuteczne w walce z insulinoopornością, poprawiać zdrowie wątroby i zwalczać inne choroby, takie jak zapalenie stawów, wysokie ciśnienie krwi, stany zapalne, choroby sercowo-naczyniowe i inne infekcje.

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *