Indyjscy łucznicy dowodzeni przez Deepikę błyszczą na Mistrzostwach Świata w Gwatemali, kończąc kampanię trzema złotymi i jednym brązowym medalem. Więcej wiadomości sportowych

(Zdjęcie World Archery)

NOWE DELHI: The Indyjski męski zespół recurvektórzy zakwalifikowali się do Gry Tokioa kobieca drużyna recurve, wybrana do ostatniego olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego, zakończyła swoją kampanię na 1. etapie Pucharu Świata w łucznictwie Guatemala City w poniedziałek, zdobywając trzy złote i jeden brązowy medal.
Deepika Kumari, która zakwalifikowała się indywidualnie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zdobyła swój trzeci złoty medal na Mistrzostwach Świata, pokonując Amerykanina Mackenzie Brown 6-5 w finałowym rozegraniu. Wcześniej Deepika odpierała wyzwania łuczników z Meksyku (7: 3), Niemiec (6: 0), Meksyku (6: 5) i USA (6: 0) w półfinale i ćwierćfinale. Ćwierćfinały i mecze 1/16.
As łucznik zdobył wcześniej dwa indywidualne złote medale na Mistrzostwach Świata 2012 w Chinach i edycji 2018 w USA.
Do tej pory Deepika zebrała 32 medale na mistrzostwach świata i finałach mistrzostw świata, w tym osiem złotych medali, 16
Srebro i osiem brązów.
Kolejny łucznik refleksyjny z Tokio i mąż Deepiki, Atanu Das pokonał w finale Hiszpana Daniela Castro 6: 4 i zapewnił sobie imponujące złoto. W drodze do swojego ostatniego uderzenia Atanu pokonał rywali z Meksyku (6: 2) w półfinale Kanady (6: 4) w ćwierćfinale, rodak (Pravin Jhadav 6: 4) w ćwierćfinale finały i Salwador (6: 4)) w kwalifikacjach 1/16.
W wydarzeniu drużynowym trio indyjskich kobiet z Deepiki, Ankita Bhakat i Komalika Bari pokonali w trudnym finale Ana Vazquez, Alejandrę Valentinę i meksykańską drużynę Aidy Roman 5: 4.
Warto zauważyć, że Deepika była częścią wszystkich pięciu złotych medali kobiet, które Indie zdobyły w edycjach Mistrzostw Świata w 2011 (Szanghaj), 2013 (Kolumbia i Polska), 2014 (Polska) i 2021 (Gwatemala).
Mieszany zespół, powtarzający się duet Atanu i Ankity, dał odważny występ, aby zapewnić brązowy medal prowadzeniem 6-2 (6-2) przeciwko amerykańskiej parze Brady Elison (dwóch srebrnych i jeden brązowy medalista)
na igrzyskach olimpijskich i dwukrotny mistrz świata) oraz Casey Kaufhold.
Stowarzyszenie Łucznictwo Indii (AAI) Przewodniczący, Arjun Mundapochwalił wysiłki łuczników z tego kraju, mówiąc: „Osiągnięcia tych indyjskich łuczników nie tylko dodały energii i wigoru olimpijskiemu obozowi łuczniczemu, ale także dały nową nadzieję w innych sportach przygotowujących się do Tokio”.
„Niesamowity wyczyn naszych łuczników dowiódł, że jeśli masz żelazną wolę, nikt nie może powstrzymać Cię przed demonstrowaniem tego, co najlepsze i dotykaniem nieba w tych dziwnych warunkach i czasach testów” – dodał.