Connect with us

Świat

Indie świętują 1 miliard dawek szczepionki COVID-19 śpiewając i tańcząc

Published

on

Indie świętują 1 miliard dawek szczepionki COVID-19 śpiewając i tańcząc
  • Indie osiągają kamień milowy po powolnym starcie w połowie stycznia
  • Duża rozbieżność między osobami częściowo zaszczepionymi a całkowicie zaszczepionymi
  • WHO, UNICEF gratuluje Indiom i prosi o wznowienie dostaw COVAX

NEW DELHI, 21 października (Reuters) – Indie świętowały w czwartek kamień milowy polegający na dostarczeniu 1 miliarda dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Po powolnym rozpoczęciu w połowie stycznia, indyjska kampania szczepień złapała trzy czwarte z 944 milionów dorosłych co najmniej jedną dawką, ale tylko 31% z dwiema. Rząd chce, aby w tym roku wszyscy dorośli zostali zaszczepieni.

„Indie tworzą historię” – powiedział na Twitterze premier Narendra Modi. „Jesteśmy świadkami triumfu indyjskiej nauki, przedsiębiorczości i zbiorowego ducha (1,3 miliarda) Hindusów”.

Modi uświetnił tę okazję, kontaktując się z pracownikami służby zdrowia i ochroniarzem w rządowym szpitalu w New Delhi. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło programy muzyczne i inne w całym kraju, a także specjalne oświetlenie zabytków narodowych, w tym więzienia kolonialnego.

Prawie 90% szczepionek podawanych w Indiach pochodzi z Serum Institute of India (SII), który jest licencjonowaną wersją AstraZeneca. produkuje (AZN.L) Narkotyk. SII ponad trzykrotnie zwiększyła swoją wydajność od kwietnia i może obecnie produkować 220 milionów dawek szczepionek miesięcznie.

Indie zakończyły podanie miliarda dawek 21 października, z czego prawie 90% stanowiła szczepionka AstraZeneca. Pod względem wszystkich szczepień ustępuje tylko Chinom, które do tej pory podały około 2,2 miliarda dawek.

SII również powoli wznowiła eksport, po raz pierwszy od kwietnia, kiedy rząd wstrzymał wszelką sprzedaż zagraniczną w celu zaspokojenia popytu krajowego, ponieważ infekcje gwałtownie wzrosły.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która w dużym stopniu polega na Indiach w zakresie dostaw swojej globalnej platformy szczepionek COVAX, pogratulowała krajowi osiągnięcia tego kamienia milowego.

„Postęp Indii należy postrzegać w kontekście godnego pochwały zaangażowania i wysiłków tego kraju na rzecz zapewnienia dostępności tych ratujących życie szczepionek na całym świecie” – powiedział Poonam Khetrapal Singh, dyrektor regionalny WHO na Azję Południowo-Wschodnią.

READ  Matka chroni córeczkę przed ostrzałem, chroni ją przed zranieniem – mówi ukraiński szpital

Partner COVAX, UNICEF, również pogratulował Indiom, mówiąc, że z niecierpliwością czekają na „szczegóły dotyczące oczekiwanego harmonogramu i ilości dostaw” w globalnym zakładzie.

Reuters poinformował, że Indie opóźniona dostawa szczepionki AstraZeneca do COVAX. New Delhi jest zdenerwowane powtarzającymi się opóźnieniami WHO we włączeniu indyjskiego zastrzyku Covaxin do światowej organizacji Lista awaryjna, o czym obie strony dyskutowały w tym tygodniu, a także o eksporcie. Kontynuuj czytanie

Indie do tej pory zgłosiły 34,1 miliona przypadków COVID-19 i ponad 452 000 zgonów, większość podczas drugiej fali infekcji wariantami Delta między kwietniem a majem.

A „znaczna liczba„Spośród ludzi w Indiach nie przyjęli drugiej dawki na czas pomimo odpowiednich zapasów, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło we wtorek, ponieważ liczba nowych infekcji spadła do najniższego poziomu od początku marca.

Dzienna liczba szczepień wyniosła średnio 5 milionów w tym miesiącu, co stanowi jedną piątą wrześniowego szczytu, pomimo rekordowych poziomów ponad 100 milionów, podczas gdy krajowa produkcja szczepionek AstraZeneca gwałtownie wzrosła.

Pomimo obecnego niskiego wskaźnika zakażeń, urzędnicy ministerstwa wzywają ludzi do szybkiego zaszczepienia, zwłaszcza że trwający sezon festiwalowy oznacza spotkania rodzinne i masowe zakupy, co zwiększa ryzyko nowej fali infekcji.

Sprawozdawczość Krishny N. Dasa; Adaptacja Lincoln Feast i Giles Elgood

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *