Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ignitis Renewables rozpoczyna budowę drugiej farmy wiatrowej w Polsce

Published

on

W Polsce firma posiada już farmę wiatrową na Pomorzu o łącznej mocy 94 MW i rozwija portfel elektrowni słonecznych o mocy 80 MW oraz projekty typu greenfield o mocy 150 MW.

„Nowa farma wiatrowa w Polsce przyczyni się do wzbogacenia portfela Grupy Green Generation i pomoże obniżyć ceny energii elektrycznej w regionie. Należy zauważyć, że inwestycje Ignitis Renewables na innych rynkach nie wpływają na cenę energii elektrycznej na Litwie, ale generują zyski, które wracają na Litwę w postaci dywidend” – powiedział Thierry Aelens, dyrektor generalny Ignitis Renewables.
Według Thierry’ego Aelensa szacowany zwrot z inwestycji w projekt jest zgodny z wcześniej zakomunikowaną przez Grupę polityką zwrotu dla takich projektów, która mieści się w przedziale od wysokiego jednocyfrowego do niskiego dwucyfrowego zakresu.

Prace budowlane nowej farmy wiatrowej w południowo-zachodniej Polsce przy granicy z Czechami przeprowadzi CJR Renewables, firma z dużym doświadczeniem w budowie lądowych farm wiatrowych. Ten wykonawca zbudował również kolejną farmę wiatrową Ignitis Renewables o mocy 94 MW na Pomorzu, która została oddana do użytku pod koniec ubiegłego roku. Jest to jedna z największych farm wiatrowych w Polsce i pierwszy tego typu projekt dla Ignitis Group w kraju.

Farma wiatrowa zlokalizowana w Bakowie będzie miała 14 turbin wiatrowych o mocy 3,6 MW od międzynarodowego producenta turbin Nordex. Czas trwania projektu wynosi ponad rok. CJR Renewables buduje obecnie dodatkowe farmy wiatrowe w Peru, Kolumbii i Portugalii.

„Dzięki temu projektowi wzmacniamy naszą pozycję w Polsce i przyczyniamy się do realizacji celu Ignitis Group, jakim jest uzyskanie najlepszych wyników z projektów energii odnawialnej. Długoletnią relację opartą na zaufaniu i zaangażowaniu można zbudować tylko poprzez współpracę – mówi Bartosz Sobolewski, Regional Manager CJR Renewables.

Ignitis Renewables jest właścicielem czterech działających farm wiatrowych na Litwie, jednej działającej farmy wiatrowej w Polsce i jednej w Estonii. Całkowity portfel Green Generation Grupy Ignitis, obejmujący aktywa operacyjne, aktywa w budowie oraz aktywa w budowie, wynosi 1,4 GW.

READ  Polscy i litewscy przywódcy spotykają się z wojskami w wąwozie NATO

Zabrania się kopiowania tekstu niniejszej publikacji bez pisemnej zgody ELTA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.