Connect with us

Sport

Iga Świątek uhonorowana majestatycznym muralem w rodzinnym Raszynie

Published

on

Iga Świątek uhonorowana majestatycznym muralem w rodzinnym Raszynie

Świat nr 1 Iga Świątek została uhonorowana majestatycznym muralem w rodzinnym Raszynie.

Polak, który osiągnął niewiarygodne wyżyny w wieku 21 lat, jest teraz portretowany przez miejscowego artystę Dominika Kowalczyka na ścianie budynku szkoły podstawowej autorstwa Cypriana Godebskiego. Mural odsłonili mieszkańcy rodzinnego miasta Polaka.

Inicjatywa została podjęta przez KS Raszyn i Stowarzyszenie Projekt Raszyn.

– Nie wiedzieliśmy, jak odwdzięczyć się Idze za te osiągnięcia i jako zarząd klubu wpadliśmy na pomysł, by w ten sposób uhonorować naszą gwiazdę – zdradził Marcin Cwyl, prezes KS Raszyn. wg sport.se.pl.

Dorota Betko z Projektu Raszyn zauważyła również, że lokalizacja muralu trzykrotnej zwyciężczyni Slamu będzie miała ogromny wpływ na młodsze pokolenie jej rodzinnego miasta i zainspiruje je do pójścia śladami własnej mistrzyni.

„Byliśmy bardzo zadowoleni z tego miejsca. To miejsce, w którym na co dzień uczą się dzieci i młodzież. Są tu obiekty sportowe, z których korzystają, więc mamy nadzieję, że dzięki temu muralowi pójdą za przykładem naszego wielkiego mistrza.” – zauważyła Dorota Betko ze Stowarzyszenia Projekt Raszyn.

„Dla mieszkańców Raszyna osiągnięcia Igi są powodem do dumy i satysfakcji. Myślę, że wszyscy tutaj żyją swoimi zwycięstwami, ponieważ takie talenty są rzadkie. Jest to również dobrze zlokalizowany obiekt. Mural będzie doskonale widoczny na dużej trasie, którą kierowcy jeżdżą z Warszawy na południe Polski – dodała.

Dorota Betko zdradziła też, że Iga Świątek sama wybrała idealny obraz do muralu.

„Iga jest bohaterką wielu informacji medialnych, więc jest dużo jej zdjęć. Zastanawialiśmy się, czy wybrany przez nas wzór nie będzie najlepszy. Na szczęście Iga sama nam w tym pomogła. Otrzymaliśmy zdjęcie jej zespołu, które idealnie oddaje charakter tej dziewczyny,” Powiedziała.


Spojrzenie na sezon 2022 Igi Świątek

Iga Świątek numerem 1 na świecie na koniec roku
Iga Świątek numerem 1 na świecie na koniec roku

Założyła ją Iga Świątek sezon historyczny jako numer 9 na świecie. Jednak po występie w półfinale Australian Open szybko awansowała w rankingach. Polak był nie do zatrzymania potem zdobyła tytuł WTA 1000 na Qatar Open. Wykorzystała swój impet, aby zdobyć hat-tricka WTA 1000 i wygrać Sunshine Double w Indian Wells i Miami.

W związku z odejściem na emeryturę byłego nr 1 na świecie, Ashleigh Barty, Iga Świątek automatycznie zajęła pierwsze miejsce. Jednak to nie powstrzymało jej rozpędu. Zwycięstwami w Stuttgart Open, Italian Open i French Open 21-latka kontynuowała swoją zwycięską passę.

Iga Świątek przebiła passę 35 zwycięstw Venus Williams i została tenisistką z najwyższą passą stulecia. Na Wimbledonie ich passa 37 zwycięstw została przerwana w trzeciej rundzie przez Alize Cornet.

Pomimo lekkiego spadku formy po wycofaniu się z SW19, numer 1 na świecie odbił się wspaniale, wygrywając US Open, a następnie wygrywając w San Diego Open. Iga Świątek skaleczenie jej sezon 2022 jako numer 1 na świecie zakończył rok zdobywając osiem tytułów i odnotowując 67 zwycięstw przy zaledwie dziewięciu porażkach.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *