Iga Świątek i Hubert Hurkacz prowadzą Polskę do finału United Cup

SYDNEY – Iga Świątek, zajmująca pierwsze miejsce w rankingu, wygrała swój sobotni mecz w grze pojedynczej po tym, jak Hubert Hurkacz zapewnił swojej drużynie szybkie prowadzenie nad Francją i wysłał Polskę do finału drużyn mieszanych Pucharu Stanów Zjednoczonych.

Świątek pokonała Caroline Garcia 4:6, 6:1, 6:1, a Hurkacz, zajmujący 9. miejsce w rankingu ATP, zapewnił sobie niepodważalne prowadzenie 2:0 po zwycięstwie 6:3, 7:5 nad Adrianem Mannarino. Na koniec Polska zwyciężyła później w grze podwójnej mieszanej z końcowym wynikiem 3:0.

Australia zagra z Niemcami w drugim półfinale w sobotę. Zwycięzca zmierzy się z Polską w niedzielnym finale w Ken Rosewall Arena w Sydney.

Świątek powiedziała, że ​​po porażce z Garcią w pierwszym secie musiała dokonać „dużej korekty”.

„Podjąłem złe decyzje i musiałem zachować więcej spokoju” – powiedział Świątek. „Po przerwie po pierwszym secie wróciłem bardziej skoncentrowany, więc jestem z siebie dumny”.

Hurkacz zdobył 31 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i miał 15 asów.

„Naprawdę trudno jest grać przeciwko niemu. Po prostu walczyłem o każdy punkt i byłem dzisiaj pozytywnie nastawiony, a także byłem naprawdę odporny” – powiedział Hurkacz.

Najwyżej rozstawiona Polska przegrała tylko jeden mecz w fazie grupowej turnieju w Perth, po czym pokonała Chiny 3:0 i drugi rok z rzędu dotarła do Final Four.

W półfinale pomiędzy Australią a Niemcami Ajla Tomljanovic ma poprowadzić gospodarzy w pojedynku z Angelique Kerber, zanim Alex de Minaur zmierzy się z Niemcem Alexandrem Zverevem.

W grze podwójnej mieszanej australijska drużyna w składzie Storm Hunter i Matt Ebden zmierzy się z Laurą Siegemund i Maximilianem Martererem z Niemiec, choć w późniejszym terminie mogą nastąpić zmiany.