Connect with us

Świat

Hongkong rozpoczyna polowanie na dzika po tym, jak ataki zwierząt budzą obawy dotyczące bezpieczeństwa publicznego

Published

on

HONG KONG – Pojechali metrem, kręcili się przy przejściach dla pieszych i byli karmieni przez okolicznych mieszkańców. Ale teraz Dziki w końcu poszli o krok za daleko dla władz Hongkong.

Coraz częstsze incydenty ze zwierzętamiktórzy od dawna są wzgórzami i szlakami wokół ruchliwa metropoliaKulminacją było ugryzienie policjanta w zeszłym tygodniu.

W odpowiedzi władze w azjatyckim hubie rozprawiają się z nimi.

Urzędnicy powiedzieli, że rozpoczęli polowanie na dzika w środę wieczorem od operacji, w której schwytano i uśpiono siedem dzików na obszarze niecałym pół godziny jazdy od centrum finansowego miasta.

Decyzja o użyciu strzykawek do „humanitarnego transportu” zwierząt oznacza odejście od dotychczasowej polityki wyłapywania, sterylizacji i przenoszenia ich na odległe tereny.

Departament Rolnictwa, Rybołówstwa i Ochrony Przyrody Hongkongu (AFCD) powiedział w oświadczeniu że poprzednie podejście nie „skutecznie kontrolowało uciążliwość dzików”.

W oświadczeniu stwierdzono, że liczba obrażeń dzików wzrosła w ostatnich latach, a zwierzęta często migrują do ruchliwych obszarów miejskich w poszukiwaniu pożywienia.

Władze od dawna ostrzegały, że zwierzęta stanowią fizyczne zagrożenie i mogą przenosić choroby, ale miejscowi cieszyli się wieloma dziwacznymi spotkaniami z dzikami.

We wrześniu 2020 r. pojawi się grupa czterech dzików wziął kąpiel w fontannie przy Bank of China w głównym centrum finansowym. Widziano je również w kilku innych obszarach wokół Hongkongu. W czerwcu tego roku widziano małego dzika siedzącego na siedzeniach. zrelaksowany Wagon metra, najwyraźniej wyczerpany po długiej podróży.

Napad na dzika rozpoczął się w dzielnicy, w której władze powiedziały, że niektórzy mieszkańcy zostali zauważeni żerują.Tyrone Siu / Reuters

Jednak dzikie zwierzęta nie zawsze są spokojne.

Zmiana polityki odbywa się zgodnie z a brutalne spotkanie w zeszłym tygodniu, kiedy dzik powalił policjanta i ugryzł go w nogę. Następnie dzik spadł z parkingu mieszkalnego.

Przewodniczka z Hongkongu, Carrie Lam, przemówiła i ostrzegła przed surowszymi wyrokami dla każdego, kto zostanie przyłapany na karmieniu dzików. „Rozumiem, że wielu mieszkańców Hongkongu kocha tereny podmokłe i przyrodę” – powiedziała na konferencji prasowej na początku tego tygodnia. „Ale musimy także chronić bezpieczeństwo publiczne”.

READ  Argentyńczycy tłumnie gromadzą się na ulicach miast, by dążyć do większej liczby miejsc pracy i jedzenia

Lam dodał, że było około 30 przypadków ataku dzików na ludzi. „Nie możemy po prostu siedzieć na rękach, gdy sprawy się pogarszają” – powiedziała.

Według danych rządowych w mieście żyje około 3000 dzików i nie są one gatunkiem chronionym.

A takie incydenty nie ograniczają się do Hongkongu. Gwiazda popu Shakira powiedział we wrześniu, że para dzików zaatakowała ją i ukradła jej torebkę, gdy spacerowała z synem po parku w Hiszpanii.

Doszło również do inwazji dzików w stolicy Włoch, Rzymie, co wywołało poruszenie przed wyborami lokalnymi na początku tego roku.

Obrońcy praw zwierząt protestowali przeciwko nowej dyrektywie.Tyrone Siu / Reuters

Obrońcy praw zwierząt skrytykowali nową kampanię mającą na celu zwalczanie zagrożenia dzikami.

Lokalny oddział Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt wyraził swoje obawy na stronie na Facebooku opinia. Jej członkowie „potępiają” decyzję o zabiciu dzika, dodając, że „zawsze preferowane jest nieśmiercionośne podejście do zarządzania dziką przyrodą”.

Istnieje również internetowa petycja, która została podpisana przez różne grupy zajmujące się prawami zwierząt, wzywającą rząd do wycofania nowej polityki.

Roni Wong, rzecznik Hong Kong Wild Boar Concern Group, oskarżył lokalne władze o korzenie problemu dzików. Wong powiedział, że urzędnicy nie przydzielili środków na pokojowe traktowanie zwierząt, jak podaje Reuters.

„Teraz zwierzęta muszą za to zapłacić”, powiedział Wong.

Reuters oraz Powiązana prasa przyczynił się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.