Holandia remisuje z Polską od tyłu

Polska pokonuje Andorę w eliminacjach do Mistrzostw Świata; Włochy w posiadaniu Szwajcarii.

Rotterdam, 12 czerwca (IANS) Holandia i Polska zremisowały 2:2 w szalonym starciu Ligi Narodów UEFA w sobotę, a gospodarze mocno odrobili straty po przegranym 2:0.

Po pokonaniu Walii 2:1 w Cardiff z zupełnie innym zespołem, holenderski menedżer Louis van Gaal powrócił do składu, który 3 czerwca pokonał Belgię 4:1 w Brukseli. Były tylko dwa wyjątki: kapitana Virgila van Dijka zastąpił Stefan de Vrij, a bramkarz Jasper Cillessen nie był w stanie wystartować, co oznacza, że ​​Mark Flekken wygrał swój drugi występ z rzędu.

Polska była bez gwiazdy napastnika Roberta Lewandowskiego, którego przed wtorkowym meczem u siebie z Belgią w Warszawie odpoczywał trener Czesław Michniewicz. Z Lewandowskim na trybunach, Piotr Zieliński i Krzysztof Piątek wystartowali z przodu w Polsce, donosi Xinhua.

Gospodarze przejęli inicjatywę i stworzyli kilka okazji przez Davy’ego Klaassena, Memphisa Depaya i Stevena Berghuisa, ale to Polacy objęli prowadzenie znikąd, gdy prawy obrońca Aston Villi Matty Cash zaskoczył Flekkena strzałem w daleki słupek.

Cel dał Polsce więcej pewności siebie i przez resztę okresu Holandia nie stanowiła żadnego zagrożenia dla polskiej obrony.

W czwartej minucie drugiej połowy Przemysław Frankowski przedarł się prawą stroną i ustawił Piotra Zielińskiego do drugiego gola dla Polaków.

W 51. minucie Davy Klaassen dla Holandii strzelił gola z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Daleya Blinda, a trzy minuty później prawy obrońca Denzel Dumfries strzelił w długi róg i wyrównał 2:2.

Obie drużyny miały szanse w ostatniej kwarcie. Strzał Depay obronił bramkarz Polski Łukasz Skorupski, ale VAR widział piłkę ręczną Casha, a Holandia otrzymała rzut karny.

Kapitan Holandii Depay przyjął karę, ale nie strzelił gola, gdy trafił w słupek. Holender kontynuował ataki, a minutę później znakomicie obronił strzał głową Depaya Skorupski.

READ  TVP przesuwa ogłoszenie przystąpienia Polski do Eurowizji na 15 stycznia

Holandia nadal prowadzi w grupie 4 w Lidze A Ligi Narodów z siedmioma punktami w trzech meczach. Belgia, która w Walii zremisowała 1:1, jest druga z czterema punktami, Polska trzecia z czterema, a Walia czwarta z jednym punktem.

We wtorek Holandia zmierzy się z Walią, a Polska z Belgią.