Najważniejsze wiadomości

Holandia przeciwko Polsce – Raport z meczu piłki nożnej – 4 września 2020 r

Holandia naprzód Steven Bergwijn Zaliczył zaciekłą wygraną 1: 0 z Polską krótko po godzinie, kiedy spotkali się w Lidze Narodów w piątek, kiedy silna presja na stadionie Johan Cruyff Arena w końcu się opłaciła.

Liga Narodów UEFA: Transmisja na żywo w ESPN + w USA

Holandia, która w zeszłym roku zajęła drugie miejsce w inauguracyjnej edycji zawodów, rozegrała swój pierwszy mecz od czasu wyjazdu trenera Ronalda Koemana do Barcelony w zeszłym miesiącu, ale zachowała doskonałe występy z ostatnich dwóch lat.

Bergwijn przechylił piłkę do domu w 61. minucie po charakterystycznym posunięciu Holendra i zagrał w swoim meczu grupy A grupy A pod okiem trenera tymczasowego Dwighta Lodewegesa.

Frenkie de Jongjest Kehrball i Hans HateboerWsparcie Bergwijna dało Bergwijnowi łatwe zadanie wykończenia z bliskiej odległości i zdobycia pierwszego gola w reprezentacji.

De Jong trafił w słupek ostatnim dotknięciem pierwszej połowy po tym, jak Memphis Depay sprytnie rzucił się nad punkt obronny. De Jong pchnął piłkę w dół i skierował strzał w kierunku bramki, ale został odrzucony przez stolarkę.

Na początku drugiej połowy nie brakowało też okazji dla Depaya, ale był zaskoczony, gdy polska obrona nie zdołała wyczyścić dośrodkowania.

Polska spóźniła się na Roberta Lewandowskiego po tym, jak napastnik Bayernu Monachium miał przerwę po wygraniu Ligi Mistrzów w zeszłym miesiącu. Krzysztofowi Piątkowi udało się uratować Jaspera Cillessena niedługo po pół godzinie.

Jego strzał z boku nogą został sparowany przez bramkarza po tym, jak Polska podzieliła obronę Holendrów szybkim kontratakiem. Ale to była ich jedyna realna szansa, gdy gospodarze zdominowali mecz.

„Niewielu naszych zawodników miało długie minuty w nogach, ale ciężko trenowaliśmy i pracowaliśmy dobrze w tym tygodniu, co dało nam bardzo profesjonalny występ” – powiedział holenderski kapitan Virgil van Dijk.

READ  Jak zdobyć bonus bez depozytu w kasynach online?

Holandia odwiedzi w poniedziałek Włochy w Amsterdamie, a Polska odwiedzi Bośnię w Zenicy. Włosi zremisowali w piątek 1: 1 z Bośnią.