Hiszpania pokonała Serbię i dołączyła do Polski w półfinale Pucharu ATP

SYDNEJ– Pablo Carreno Busta uderzyć Filip Krajinovic 6-3, 6-4, aby zapewnić sobie miejsce w półfinale Pucharu ATP dla Hiszpanii i Roberto Bautista Agut zakończyła zwycięstwo w fazie grupowej z Serbią porażką 6-1, 6-4 przeciwko Dusan Lajovic później w środę w drugiej z gier singlowych.

Hiszpania musiała tylko wygrać jeden z trzech meczów z Serbią, aby poprowadzić grupę A i zagrać w półfinale z Polską.

Carreno Busta wykonał robotę w 80 minut, odnosząc swoje trzecie indywidualne zwycięstwo w fazie każdy z każdym.

„To był najlepszy mecz w grupie” – powiedział Carreno Busta w wywiadzie po meczu. – Mam prawie 100%. Dzisiaj grałem bardzo dobrze, bardzo agresywnie, bardzo solidnie. Czuję się bardzo dobrze na boisku, więc idzie dobrze.

Hiszpania przegrała zaledwie jednego seta na drodze do pokonania Chile, Norwegii i Serbii, mistrzów roku 2020.

Zwycięstwo Chile z Norwegią 2:1 w dzisiejszej sesji oznaczało, że Serbia musiała pokonać Hiszpanię, aby awansować.

Aleksander Tabiło uderzyć Wiktor Durasović 6-1, 6-7 (5), 6-1, aby dać Chile przewagę nad 8. miejscem Kacper Ruud Norwegia wyrównała dzięki wygranej 6-4, 6-1 z Christianem Garinem.

Tabilo i Tomas Barrios Vera wygrali debel 6:0, 6:4, dając Chile rekord 2:1 w fazie każdy z każdym i pozostawiając Norwegię 3:0.

Polska po raz pierwszy dotarła do półfinału z dziewiątym miejscem Hubert Hurkacz Pokonaj Argentynę Diego Schwartzman 6-1, 6-4 kolejnych Kamil Majchrzak6-3, 7-6 (3) wygrana Federico Delbonis.

Polska zakończyła fazę każdy z każdym w grupie D 3-0, pokonując również Gruzję i Grecję.

„Jestem bardzo szczęśliwy dla naszego zespołu. Jesteśmy w półfinale, tak dumni z tego osiągnięcia” – powiedział Hurkacz. „Mamy wspaniałego ducha zespołowego. Wspieramy się nawzajem. Myślę, że atmosfera, którą wnosimy, pomaga nam grać lepiej”.

Grecja świętowała swoje pierwsze zwycięstwo, wygrywając 2:0 z Gruzją z dolnego dna.