Connect with us

Nauka

Hiszpania i 23 inne narody koordynują obserwację przestrzeni kosmicznej z amerykańskim dowództwem kosmicznym | zegarek

Published

on

Hiszpania i 23 inne narody koordynują obserwację przestrzeni kosmicznej z amerykańskim dowództwem kosmicznym |  zegarek

Hiszpańska Armia Kosmiczna była jedną z 25 sił powietrznych z czterech kontynentów, które brały udział największe międzynarodowe ćwiczenie szkoleniowe poświęcone obserwacji środowiska kosmicznego.

Obecność narodową zapewnili funkcjonariusze Centrum Operacji Obserwacji Kosmicznej (COVE)których misje obejmują nadzór i kontrolę przestrzeni kosmicznej w ramach National Space Surveillance and Tracking System lub S3T (hiszpański Space Surveillance and Tracking), kontrolowanie i katalogowanie obiektów krążących wokół Ziemi oraz analizę zagrożeń z kosmosu.

ZDJĘCIE/Luke Kitterman – Pod kierownictwem Dowództwa Kosmicznego USA wzięło udział 13 państw NATO, dwóch aspirujących członków NATO, cztery państwa azjatyckie, dwa z Oceanii, dwa z Ameryki Łacińskiej i zespół z Ukrainy.

COVE utrzymuje współpracę z NATO, Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, co skłoniło niektórych jej pracowników do udziału w Global Sentinel 22.ćwiczenie prowadzone przez Washington Space Command i prowadzone przez narody poruczników armii.

Wraz z personelem wojskowym państwa-gospodarza, zespoły z 13 innych krajów NATO – Belgia, Kanada, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Francja, Włochy, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia i Wielka Brytania – oraz dwie kolejne – dołączyć do aspirantów NATO, Uczestniczyły Szwecja i Finlandia.

Uczestniczyli także technicy kontroli przestrzeni kosmicznej z najsilniejszych sojuszników Waszyngtonu w Azji – Korei Południowej, Izraelu, Japonii i Tajlandii – oraz w Oceanii, Australii i Nowej Zelandii.. z Ameryki Łacińskiej, Brazylia i Peru, których siły zbrojne mają centra kontroli swoich satelitów rozpoznawczych i obserwacyjnych, ale Chile było wyraźnie nieobecne. Uczestniczyła drużyna z Ukrainy, ale żaden z krajów afrykańskich.

PHOTO/Aerospace – Różne krajowe i międzynarodowe urządzenia, które rozwiązywały symulacje odmowy usługi satelitarnej, zakłóceń w wojnie elektronicznej i zakłóceń komunikacyjnych spowodowanych burzami słonecznymi
FOTO/Aerospace – Różne krajowe i międzynarodowe zespoły musiały rozwiązać symulacje dotyczące odmowy usług satelitarnych, zakłóceń wojny elektronicznej i przerw w komunikacji spowodowanych burzami słonecznymi.

Popraw interoperacyjność i bezpieczeństwo przestrzeni

Coroczne ćwiczenia Global Sentinel koncentrują się na zwiększeniu interoperacyjności operacji kosmicznych wśród sił zbrojnych, które podpisały umowy o współpracy z Pentagonem w zakresie nadzoru środowiska kosmicznego, podobnie jak w przypadku hiszpańskich sił zbrojnych i wymienionych krajów.

Celem jest usprawnienie współpracy i przeszkolenie użytkowników segmentu naziemnego dedykowanych do ciągłej inspekcji środowiska kosmicznego.a także ujednolicenie procedur regulujących zasady postępowania i przekazywania danych.

ZDJĘCIE/Luke Kitterman – Kraje pomagające wysłały do ​​bazy Vandenberg od czterech do czterech oficjalnych i nieoficerskich dokumentów ze świetnymi kwalifikacjami w zakresie obserwacji kosmosu, które musiały rozwiązać 8 zasadzonych scenariuszy
ZDJĘCIE/Luke Kitterman – Kraje uczestniczące wysłały od czterech do pół tuzina wysoko wykwalifikowanych oficerów nadzoru kosmicznego i podoficerów do bazy Vandenberg, którzy musieli rozwiązać osiem scenariuszy.

Krótko, każda edycja Global Sentinel ma na celu aktualizację i dzielenie się wiedzą w celu zwiększenia bezpieczeństwa i udzielania podobnych odpowiedzi w rzeczywistych sytuacjach współpracy międzynarodowej w obliczu zagrożeń lub zagrożeń w działaniu systemów kosmicznych.

READ  Egipska mumia była kobietą w ciąży, a nie męskim księdzem

Jednostki wojskowe zaproszone do udziału w szkoleniu, w tym hiszpańska COVE, wysłały zespoły liczące od czterech do pół tuzina wysoko wykwalifikowanych oficerów i podoficerów, którzy musieli dzielić się: śledzić i reagować na osiem różnych scenariuszy, które zostały przedstawione.

Rozmieszczeni przez naród, stanęli w obliczu szerokiego zakresu sytuacji operacyjnych z satelitami, statkami kosmicznymi i różnymi obiektami w kosmosie, zarówno we współpracy, jak i na szczeblu krajowym. Utworzyli również osiem Regionalnych Centrów Operacji Kosmicznych, aby ułatwić integrację międzynarodowych zespołów..

ZDJĘCIE/John Ayre – Equipos de Brasil y Peru, których Fuerzas Armadas mają centra kontroli swoich satelitów rozpoznawczych i obserwacyjnych.  Obecny był nawet sprzęt z Ukrainy.  Jednak nikt z żadnego kraju na kontynencie afrykańskim.
FOTO/John Ayre – Drużyny z Brazylii i Peru, których Siły Zbrojne posiadają centra kontroli swoich satelitów rozpoznawczych i obserwacyjnych. Była nawet drużyna z Ukrainy. Z drugiej strony żaden z krajów na kontynencie afrykańskim.

Rozwiń dzielenie się wiedzą o narzędziach programowych

Wszyscy musieli rozwiązać symulacje „od agresji i odmowy świadczenia usług satelitarnych, wykrywania ataków wojny elektronicznej, łagodzenia celowych działań przeciwko infrastrukturze naziemnej oraz zakłóceń komunikacyjnych wynikających z burz słonecznych”. Rozwiązali również przypadki kontrolowanego i niekontrolowanego ponownego wejścia statku kosmicznego w atmosferę, ocenili ryzyko śmieci kosmicznych na trajektoriach kolizji z satelitami oraz różnego rodzaju platform manewrowych i konstelacji na orbicie.

Amerykańscy oficerowie łącznikowi poszerzyli doświadczenie uczestników w korzystaniu z oprogramowania lotniczego. Tak jest w przypadku STK (Systems Tool Kit), narzędzia używanego przez cywilną społeczność lotniczą i obronną w skali globalnej do analiz i obliczeń na orbicie, misjach planetarnych i międzyplanetarnych oraz zapobiegania kolizjom orbitalnym.

FOTO/John Ayre - Obecność personelu wojskowego COVE w Global Sentinel została stworzona w poprzednich latach i będzie kontynuowana w nadchodzących latach.  Jednostka musi osiągnąć pełną zdolność operacyjną w czerwcu 2023 r., a jej DNA jest w ciągłym szkoleniu
FOTO/John Ayre – Obecność personelu wojskowego COVE w Global Sentinel miała miejsce w poprzednich latach i będzie kontynuowana w nadchodzących latach. Jednostka powinna osiągnąć pełną zdolność operacyjną w czerwcu 2023 r., a ciągłe szkolenia są w jej DNA.

Obecność hiszpańskiego personelu wojskowego w Global Sentinel miała miejsce w poprzednich latach i oczekuje się, że będzie kontynuowana. Oczekuje się, że COVE osiągnie pełną zdolność operacyjną do czerwca 2023 r., a jej DNA obejmuje ciągłe szkolenia. Centrum zostało utworzone w 2021 r. i „ze względu na swój wysoki potencjał destrukcyjny” zyskało „duże znaczenie”, ponieważ zasoby kosmiczne „stanowią infrastrukturę krytyczną, od której zależy bezpieczeństwo kraju”, wyjaśnił generał lotnictwa Juan Francisco Sanz, szef Aerospace System nadzoru i kontroli, do minister obrony Margarity Robles podczas jej pierwszej wizyty w Centrum.

Edycja Global Sentinel 2022 odbyła się od 25 lipca do 3 sierpnia w Combined Space Operations Center (CSpOC), organizacji należącej do Combined Forces Space Component (CFSCC) amerykańskich sił kosmicznych. Starsze kierownictwo ćwiczenia sprawuje generał dywizji lotniczej DeAnna Burt, szefowa CFSCC.

READ  Czy cyfryzacja ma ciemną stronę?
PHOTO/AB Vandenberg – Najwyższe kierownictwo Global Sentinel 22 znalazło się w sferze generalnej dywizji dywizji lotniczej DeAnna Burt (po prawej), która przybyła 22 sierpnia była niegdyś szefem Komponentu Kosmicznego Sił Połączonych Stanów Zjednoczonych
FOTO/AB Vandenberg – Starsze kierownictwo Global Sentinel 22 jest pod dowództwem generała lotnictwa DeAnna Burt (z prawej), który do 22 sierpnia był szefem Komponentu Kosmicznego Połączonych Sił USA.

Przewodząca kolektywowi składającemu się z 17 000 żołnierzy, 53-letnia generał DeAnna Burt przez prawie dwa lata i do 22 sierpnia była ostatecznie odpowiedzialna za planowanie, integrację, kierowanie i ocenę wspólnych i połączonych operacji kosmicznych USA.. Odpowiada również za koordynację zarządzania ruchem kosmicznym, obsługę systemu nawigacji GPS oraz udostępnianie wojskowej łączności satelitarnej dowódcom amerykańskich bojowników i ich sojusznikom.

Aby zająć wyższą pozycję w siłach kosmicznych Pentagonu, Generał DeAnna Burt został zwolniony niecały tydzień temu przez 52-letniego generała dywizji Douglasa Schiessa.który do tej pory był szefem operacji kosmicznych i prawą ręką generała porucznika Dickinsona.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *