Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Historyczne zawody polskich skoków narciarskich! Wielkie marzenie wreszcie się spełniło

Published

on

Historyczne zawody polskich skoków narciarskich!  Wielkie marzenie wreszcie się spełniło

Takich zawodów nie było w historii polskich skoków narciarskich! W najwyższej lidze skoków biało-czerwoni zajęli całe podium, a podczas Letniej Grand Prix był to dopiero drugi raz w historii, bo latem ubiegłego roku taki trick Japończykom udał się na Hakubie. Po wielu latach oczekiwania marzenie polskich fanów wreszcie się spełniło, a Michał Doleżal może napisać kolejną płytę.

– To pokazuje całemu naszemu zespołowi, że to, co robimy w tym trudnym czasie, jest skuteczne. Mimo że nie było tu pełnego obłożenia, widzieliśmy naprawdę wysoki poziom. W końcu Polska nie odstaje od tego kursu – powiedział Dawid Kubacki, który wygrał sobotnie zawody.

Dziewiąte zwycięstwo Kubackiego latem

Dawid Kubacki odniósł 9. zwycięstwo w historii startów w Letniej Grand Prix w Wiśle i tylko pięciu skoczków jest lepszych na tej liście. – Wygrałem, ale tam, gdzie dali puchary, młody obiecujący skoczek zabrał je do mnie – śmiał się Dawid Kubacki, który żartował z Kamilem Stochem, który wygrał piątkowy prolog o puchar TVP Sport.

Faworytem sobotnich zawodów był Kamil Stoch, który w piątek dwukrotnie lepszy od Dawida Kubackiego. Niestety w pierwszym seria Stoch stanął w obliczu złych warunków, które pogorszyły się przed nadciągającą burzą. Leciał 119,5 metra. Dodatkowo technicznie test nie był tak pyszny jak w piątek. – Kamil spóźnił się w tym skoku, więc później nie odleciał – powiedział Michał Doleżal. Stoch zauważył również, że kiepski pierwszy skok był wynikiem niezachowania właściwej pozycji podejścia, a jego ciężar ciała przesunął się nieco do tyłu, więc skoczek potrzebował więcej czasu, aby dostać się do ucieczki.

Lot Stocha jest ozdobą zawodów

W drugiej serii Stoch wykonał jednak skok, który można nazwać prawdziwą petardą. 136 metrów zakończyliśmy pięknym telemarkiem i właśnie ten skok był ozdobą sobotnich zawodów. – Widziałem ten skok i pomyślałem, że młody się popisuje – zaśmiał się Kubacki ze … starszego kolegi.

READ  PS5, XSX i S można kupić tylko za pośrednictwem sieci ze względu na przestoje rządowe. Ogłoszenie firmy Microsoft

W sumie w sobotnich zawodach punkty zdobyło 10 Polaków – do najlepszej „30” należało także 13 Paweł Wąsek (123,5 i 120 m), 14. Klemens Murańka (124,5 i 120,5 m), 20. Maciej Kot (122,5 i 118,5 m). , 28. Jakub Wolny (oba skoki 116,5 m) i 29. Andrzej Stękała (121 i 114,5 m). Drugi konkurs indywidualny w Wiśle-Malince zaplanowano na niedzielę o godzinie 17:30. Będą to ostatnie zawody Letniej Grand Prix tego sezonu w skokach narciarskich.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *