Hat-trick Milika ratuje Marsylię w Pucharze Francji

Najwyższej klasy Marsylia pokonała w niedzielę wczesny szok w starciu z amatorskim klubem Le Cannet Rocheville, kiedy polski napastnik Arkadiusz Milik strzelił hat-tricka w wygranym 4:1, gdy jego drużyna dotarła do finału 32. Pucharu Francji.

Mike Core wpadł w pułapkę ofsajdową i wbił piłkę między nogi bramkarza Steve’a Mandandy, pokonując drużynę piątej ligi w 16. miejscu.

Milik wyrównał dla Marsylii w 41. minucie, wykorzystując rzut karny po tym, jak obrońca Iheb Lahouel otrzymał drugą żółtą kartkę za kiepski atak z amerykańskim skrzydłowym Konradem de la Fuente.

Marsylia, druga w lidze francuskiej, zdominowała drugą połowę z dziesięcioosobowym Le Cannet Rocheville. Milik trafił po niskim dośrodkowaniu Matteo Guendouziego z 58. pozycji. Guendouzi przygotował następnie brazylijskiego napastnika Luisa Henrique, który w 77. minucie Milik przypieczętował zwycięstwo w latach 90. jednym uderzeniem.

Reprezentant Francji Wissam Ben Yedder poprowadził Monako do zwycięstwa 2:0 nad Red Star, klubem trzeciej ligi, który pięć razy zdobył Puchar Francji. Ben Yedder minął obronę Red Star i pokonał bramkarza Williama Avognana Yapobi na 33. miejscu. Następnie podwoił prowadzenie niskim strzałem w 65.

W swoim debiucie jako trener Saint-Etienne, Pascal Dupraz był świadkiem wygranej 1:0 swojej drużyny z czwartoligowym Lyonem La Duchere. Skrzydłowy Saint-Etienne Arnaud Nordin strzelił piłkę w 32 bramkę w dolny róg. Dupraz zastępuje Claude’a Puela i powinien wyprowadzić Saint-Etienne ze strefy spadkowej. Kibice Saint-Etienne nie mogli uczestniczyć w meczu, ponieważ prefekt Rodanu obawiał się potencjalnej przemocy z powodu regionalnej rywalizacji między Lyonem a Saint-Etienne.

Lens pokonał piątą ligę Poitiers 1-0, gdy napastnik Ignatius Ganago wykorzystał zbiórkę w 36. meczu.

Czwarta dywizja Bergerac przegrała Metz 5-4 w rzutach karnych po tym, jak obu drużynom nie udało się trafić do siatki w regulaminowym czasie. Bramkarz Bergeraca, Pierre Laborde-Turon, sparował rzut karny Pape Sarra, zanim Hicham M’Laab wykorzystał ostatni rzut karny.