Grey-New Gloucester trwa dłużej niż rywale z Polską

POLSKA — Zniszczona obrona zamieniła mecz koszykówki dziewcząt w Western Maine Conference w konkurs pchania i pchania w Poland Regional High School.

Gray-New Gloucester (8:3) walczył o wygraną 48-37 z nieustępliwą polską drużyną w piątek.

Pierwsza napastniczka Patriots, Isabelle Morelli, poprowadziła wszystkich strzelców z 19 punktami, w tym trzema rzutami za 3 punkty i 6 za 7 z linii rzutów wolnych. Amber Fortin pomógł z 10 punktami.

„Myślałem, że to był naprawdę dobry wysiłek zespołowy od wszystkich” – powiedział Morelli. „Wczoraj wieczorem odnieśliśmy trudną porażkę (przeciwko Brunswick) i myślę, że wszyscy w naszym zespole zaczęli powoli, ale staliśmy się naprawdę agresywni. Polska to dobry zespół, więc cieszę się, że udało nam się wygrać.

Polka Gabbi Bolduc zdobyła 12 punktów i na faulu wypadła 6 na 8, a koleżanka z drużyny Allie Ferland zakończyła grę z 10 punktami.

Polska zaczęła podkradać się do Grey-New Gloucester w czwartej kwarcie, tracąc do Patriotów pięć punktów na 3:14 w meczu, zanim Patriots zakończyli zwycięstwo.

Gray-NG powiększył większość swojej przewagi w trzeciej połowie, cierpliwie podchodząc do przebicia się przez ciasną obronę strefową Polski, a następnie nie będąc zbyt szybkim, aby rzucić za 3 punkty i spróbować umieścić piłkę w kluczu, aby doprowadzić do tego, co zakończyło się kilkoma wycieczki na faul line.

W obronie Patriots szli między ludźmi i zaczęli naciskać. Pod koniec trzeciej kwarty trzypunktowa przewaga wzrosła do 36:25 po przerwie.

„Wiesz, dziwne jest to, że nie jesteśmy fantastyczną drużyną ofensywną, więc musimy zdobywać punkty przez inne rzeczy, a kiedy naciskaliśmy w pierwszej połowie – przegrywaliśmy 17:10 – i pokonaliśmy ich 12:2 dla resztę połowy” – powiedział menedżer Grey-New Gloucester, Mike Andreasen. „Kiedy zdjęliśmy prasę, nie otrzymaliśmy tych samych ofensywnych spojrzeń, ponieważ dostawaliśmy ataki z naszej obrony. Czasami strzelamy sobie w stopę.

„Prasa nas uratowała. Myślę, że wygraliśmy mecz dzięki prasie. Dzisiejszego wieczoru przebieg meczu nie był tak dobry. Wydawało się to na korzyść Polski i było im wygodnie. Dobrze rzucili piłkę i (my) po prostu chcieliśmy trochę wybić ich z rytmu i utrudnić im to.

Słabe defensywy obu drużyn kontrolowały pierwszą kwartę. Polska skorzystała na zimnie Gray-NG, ale Patriots i tak poszło 7-6 w drugiej tercji.

Gray-NG oddał strzał pod koniec drugiego meczu, ale dopiero po tym, jak Knights wystrzelili imponujący bieg 17-10, zasilany pięcioma szybkimi punktami Ferlanda z rzutu za 3 i rzutem zewnętrznym.

Patrioci zebrali się i wyprzedzili Knights dzięki bramkom za 3 punkty młodszych napastników Isabelle Ross i Morelli, a Gray-NG zakończył połowę z przewagą 22-19.

– Myślę, że (graliśmy) świetnie – powiedział trener reprezentacji Polski Jake Webb. „Rozegrali swoje serca. Zrobili wszystko, co mogli. Gray to naprawdę dobry zespół. Muszę zdjąć czapkę przed (Patriotami). Grali naprawdę dobrze. Przyjęli presję i pobiegli z nią.

„Myślę, że przenieśliśmy się w górę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przebyliśmy długą drogę jako zespół i każdego dnia stają się coraz lepsi.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Jeśli podałeś e-mail swojego konta, wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.